Sırf Yakıtı İlçeyi Paraya Boğdu

Arap kral ve şeyhlerinin şatafatlı hayatlarıyla ilgili haberlerinden biri de Muğla'nın Marmaris ilçesinden geldi. Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan'a ait mega lüks yatın, yakıt, su ve erzak ikmali için Topaz, Muğla'nın Marmaris ilçesine demirlemesiyle ilçeye adeta para yağdı.

Sırf Yakıtı İlçeyi Paraya Boğdu

'Bir arap şeyhi bir kaç saat içinde ne kadar para harcayabilir ki?' sorularından birine Muğla'dan çarpıcı bir cevap geldi.  Manchester City futbol takımının sahibi, Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan, dünyanın beşinci büyük mega lüks yatı Topaz ile Muğla'nın Marmaris ilçesine demirledi. Yatının demirlemesiyle şeyh, bir kaç saat içinde ilçede 1.5 milyon liralık harcama yaptı.

Şeyh Mansur'a ait Topaz isimli  yatın değeri yaklaşık 400 milyon avro olarak gösteriliyor ve dünyanın en büyük 5 yatından biri olarak biliniyor. Şeyh Topaz isimli yatıyla sabaha karşı Marmaris Körfezi'ne giriş yaparak limanın büyük rıhtımına demirledi.

Şeyh Mansur'un yatı Topaz'a Marmaris’teki turistler ve yerel halk yoğun ilgi gösterdi. İlçede bir anda ilgi odağı olan, Yata, Aliağa Rafinerisinden 3 tankerle getirilen 470 bin litre akaryakıt, denizden ve karadan ikmal edildi.

banner207
Topaz'ın dört saat kadar süren akaryakıt ikmali yaklaşık 1,2 milyon lira tuttu. Şeyhin yatına, yakıtın yanı sıra, su ve erzak da yüklendi. Yatın Marmaristeki toplam ikmal harcamasının, 1,5 milyon lirayı bulduğu belirtilbelirtilirken, Şeyh Mansur'un yatta olup olmadığı öğrenilemedi.

Geçen yılda Marmaris'e 3 kez yakıt almaya gelen Topaz'ın öğleden sonra ilçeden ayrılarak Yunan adalarına gideceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0