TOKAT'A YENİ FUTBOL KULÜBÜ

Tokatlı iş adamı Salih Reis Kutlu Tokat 1969 isimli bir Spor Kulübü'nü kurdu. Başkan Kutlu, özellikle futbol branşında mücadele edecek takım için hedeflerinin 4 yıl içerisinde 2'nci lige yükselmek olduğunu söyledi.

TOKAT'A YENİ FUTBOL KULÜBÜ

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele ederken küme düşen Tokatspor'un ne olacağı tartışılırken yeni bir kulüp kuruldu

1969 yılında kurulan ve 10 yıldır 2'nci Lig'de mücadele eden Tokatspor'un geride kalan sezonda 3'ncü Lige düşmesinden sonra sıkıntılar yaşanmıştı. Tokatspor'u satın alarak anonim şirkete çeviren Ufuk Akçekaya, küme düşen takımı son maçına çıkarmadığı gibi, "önümüzdeki sezon ligden çekeceğim" tehdidinde bulunduğu iddia edilmişti. Akçekaya'nın, Tokatspor'un ligde mücadele etmesini isteyenlere ise, "13 milyon harcadım getirin parayı alın takımınızı" dediği de iddialar arasındaydı.

 Tokatlı iş adamı Salih Kutlu Tokat önce Tokatspor'u almak istemiz, Akçekaya ile anlaşamayınca da, yeni bir kulüp kurma çalışmalarına başlamıştı. O çalışmaların sonucunda Kutlu, Tokat 1969 Spor'u kurdu. Tokat 1969 Spor Kulübü Başkanı Salih Reis Kutlu, özel bir otelde düzenlediği basın toplantısında kulübün kurulduğunu ve teknik ekibin oluşturulduğunu açıkladı. 

Başkan Kutlu, "Bizim ilk amacımız Tokatspor'u satın almak idi. Fakat Tokatspor A.Ş.'nin sahipleri ile bir çok görüşme yaptık. Ama bir sonuca varamadık. Bir Tokatlı olarak Tokatspor isminin unutulmasına, silinmesine gönlüm razı olmadı. Tokatspor taraftar grupları ve Tokatspor sevenleri ile yeni bir kulüp kurma fikrimi paylaştım. Arkadaşlarımın da bu fikrimi desteklemeleriyle Tokat 1969  Spor'u kurduk. Bugün de teknik ekibimiz ile anlaştık. Hedefimiz amatörden başlayarak Allah'ın izniyle 4 yıl içerisinde 2'nci Lig, nasip olursa Süper Ligde olmak. Kulübün kurulmasında bana manevi olarak destek olan herkese teşekkür ederim"dedi. 

banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0