KOZLAR TOPÇAM FESTİVALİ YAĞLI GÜREŞLERİ'NDE PAYLAŞILACAK

Tokat Belediyesi Topçam Festivali Yağlı Güreşleri 18 Ağustos 2019 Pazar günü yapılacak.

KOZLAR TOPÇAM FESTİVALİ YAĞLI GÜREŞLERİ'NDE PAYLAŞILACAK

Musa Özdemir Haberi - Geçtiğimiz yıl yapılan Tokat'taki güreşlerde çok memnun kalan Belediye Başkanı Eroğlu 2019 seçimlerini kazandığı takdirde Tokat'ta yağlı güreş yapacağına dair sözünü bu yıl gerçekleştiriyor Tokat'ta bu yıl gerçekleştirilecek güreşlere Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz’ün yanı sıra birçok Pehlivan Tokat'ta Er meydanına çıkacak

Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ve son 15 yıla damgasını vuran Recep Kara ve Türkiye’nin en teknik pehlivanı Fatih Atlı ve birbirinden ünlü başpehlivanların katılımı ile gerçekleştirilecek. Festivale katılacak olan güreşçiler şunlar:
Ali Gürbüz, Sermest Bulut, İsmail Erkal, Recep Kara, Nedim Gürel, Salih Erinç, Abdullah Güngör, Onur Balcı, Faik Sezgin, Ali Rıza Kaya, Rıza Yıldırım, Faruk Akkoyun, Recep Taslak Hüseyin Şahinal, Nuri Zengin, Yalçın Öncül, Serhat Gökmen, Süleyman Aykırı, Ahmet Kavakçı, Ahmet Selbest, Fatih Atlı.

Türkiye Yağlı Güreş Federasyonu talimatlarına uygun olarak yapılacak olan müsabakalarda 1. sınıf yağlı güreş ödülleri verilecek.

Tokat Güreşçiler Spor Kulübe tarafından organize edilen etkinlik Spor Tokat projesi kapsamında ele alınacak. Tokat Belediyesinin yanı sıra Tokat Valiliği de etkinliğe destek verecek.

Tokat Güreşçiler Spor Kulübe tarafından “Organizesini kulübümüz olarak üstlendiğimiz, Tokat Belediye Başkanımız Av.Eyüp Eroğlu’nun önderliğinde 8.Topçam Şenlikleri Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm Halkımız davetlidir” çağrısı yapıldı.

2017 ve 2018 yıllarında güreşlerin ağası olan Erdem Beton sahibi Erdal Polat 2019 yılı güreş ağalığını da üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0