GÜREŞE DESTEKLERİNDEN DOLAYI AKCAN’A PLAKET

GÜREŞE DESTEKLERİNDEN DOLAYI AKCAN’A PLAKET

Musa Özdemir Haberi - Türk’ün ata sporu güreşe verdiği desteklerle bilinen Ahmet Akcan’a bu yıl güreş ağalığı yaptığı festivallerden teşekkür ve plaketler geldi.

Bakımlı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Arslantaş, 2019 yılında düzenledikleri güreş organizasyonuna güreş ağası seçilen ve ciddi destekte bulunan Akcanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan’a plaket takdim etti.

Arslantaş, “Köyümüze ve ata sporumuz olan güreşe vermiş olduğunuz madde ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.

ALMUS’TA DA AHMET AKCAN

Öte yandan Almus Doğa Sporları Derneği Yönetim Kurulu da yaptığı açıklamada, “2. Almus Kardeşlik ve Spor Festivali ağalık ihalesini kazanan güreşçilerin ağabeyi AKCANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI Sn. Ahmet Akcan Beyefendiye festivalimize ve Karakucak güreşlerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Türk çayırı, dünya ve olimpiyat şampiyonu adına düzenlenen Hüseyin Akbaş Karakucak müsabakalarında gani gönüllü işadamı Ahmet Akcan'la tanıştı. Ahmet Akcan, iki yıldır er meydanına büyük destekler verdi ve yeni güreşçilerin yetişmesinde önemli ölçü de maddi destek sağlamış oldu.

BİZE DÜŞENİ YAPTIK

2008 yılından itibaren ağalık yapan Ahmet Akcan, “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bir sporu geleneksel kılan, o sporun milli kültür unsuru olarak içinde barındırdığı töresel-törensel uygulamalardır. Bu anlamda karakucak güreş, yağlı güreş, yağ, cazgır, dua, selamlama, kısbet, peşrev, müzik, ağalık kurumu gibi kavramları son derece önemlidir. Güreşçilerin, güreş ağasının, davul zurnacıların, hakemlerin ve yağcıların geleneksel kıyafetleriyle başlı başına ve orijinal bir kültürel donanıma sahip olması da ayrı bir güzelliktir. Tokat her açıdan zengin bir kültüre sahip bir şehirdir. Şahsen ben Tokatlı olmaktan, Tokat’a yatırım yapmaktan, Tokatlılara destek olmak büyük gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

AKCANLAR İNŞAAT MARKA OLDU

Yaptığı inşaat işleri ile de adından bahsettiren Akcanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan, yaptıkları tüm işlerde başta güvenliğe büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Firmamız, çalışanlarıyla, taşeronlarıyla, müşterileriyle her zaman dürüst ve ahlaklı bir iş birliğinde içinde olur. Yıllara dayanan güven tesis etmesi sebebiyle de firmamız bir marka haline gelmiştir. Bizim için güvenilir ve dürüst hizmet anlayışını her şeyin üstündedir. Tüm projelerini taahhüt ettiği zamanda ve verilen sözlere uygun olarak yerine getirir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 13:27
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0