ÇIKRIK KÖYÜ GÜREŞÇİ YATAĞI OLDU

ÇIKRIK KÖYÜ GÜREŞÇİ YATAĞI OLDU

Musa Özdemir Haberleri - Tokat’ın Yeşilyurt ilçesine bağlı Çıkrık Mahallesi, kurdukları güreş kulübünde yetiştirdiği sporcularla da dikkat çekmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk ve tek güreş kulübüne sahip köy/mahalle olmasıyla tanınan Çıkrık Köyü/mahallesi bu yıl dördüncüsü düzenlenen Karakucak Güreşleri’ne ev sahipliği yaptı. Turnuvayı Hasan Bostancı kazandı.

Yeşilyurt Çıkrık’da bu yıl düzenlenen turnuvaya katılım büyük oldu. Siyasilerin de büyük ilgi gösterdiği turnuvada 300’e yakın güreşçi, 11 siklette er meydanına çıktı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz etkinlikte yaptığı konuşmada, katılımcılara tek tek teşekkür etti. Yılmaz, Çıkrık’ın bir güreş merkezi haline geldiğini belirterek, yerel yönetim adına verdikleri sözleri tek tek yerine getireceklerini ifade etti.
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bulut, “Çok kıymetli Çıkrıklı hemşerilerim, bir kez daha bu güzel festivalin çatısı altında sizlerle bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çıkrıklının bu mutlu ve huzurlu gününün bir araya geldik” dedi

BULUT: AKDİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ
“Çıkrık ve Çıkrıklı bizim gözümüzün bebeğidir” diyerek konuşmasını sürdüren Yücel Bulut, “Her Çıkrıklıya kapımız sonuna kadar açıktır. Kime oy verdiğine bakmaksızın bu güzel diyarın evladını sevdiğimizi seçim döneminde haykırmıştık. Karşılıklı akdimizi yerine getiriyoruz. Köy, mezhep, siyasi parti ayrımı yapmaksızın hizmeti ulaştırma akdini yerini getireceğiz. Bugün burada yaşadığımız kardeşlik ruhunu el ele büyüteceğiz. Siyasetin ayrıştırmasını buralara taşımayacağız. Daha çok kenetleneceğiz” dedi.
Çıkrık’a sadece kadınların gidebileceği bir Türk Konağı yapma sözü veren MHP’li Yücel Bulut, “Çok güzel bir konak olacak. Bu konakta kadınlarımıza kişisel becerilerini geliştirecek eğitimler ve seminerler verilecek. Ayrıca Çıkrık Köyünün yol meselesini de halledeceğiz. Belediyemiz kendi imkânları ile ıslah çalışmalarına başladı. Buraları hep birlikte mamur hale getireceğiz. Buraları daha yaşanabilir bir hale getirebilmek için size verdiğimiz sevgi ve muhabbet akdini aşama aşama hayata geçireceğiz” diye konuştu.

banner207
KADİM DURMAZ: GELENEKLERİ YAŞATACAĞIZ
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da konuşmasında güreşçi fabrikasına dönüşen Çıkrıklı gençleri tebrik ederek, “Biraz geç olsa da hepinizin bayramınızı kutlayarak konuşmama başlıyorum. Tokat Türkiye’de güreşçiler çıkaran birkaç ilden bir tanesidir. Elimizden geldiğince bu tür etkinliklere katılmaya çalışıyorum. Çünkü bu bizim için borçtur. Bizim için önce coğrafyamızdır. Daha sonra bu güzel cenabı hakkın bize verdiği bu bereketli topraklardır. Önce kardeşliktir” dedi.
Bir ve beraber olarak sorunların çözümünde etkili olacaklarını söyleyerek, “Bu geleneklerimizi yaşatacağız. Bu toprakları unutmayacağız. Emeği geçenlere güçlü bir alkış istiyorum ve teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Çıkrık Güreş Spor Kulübü Başkanı Seyrani Güneş, “Biz spora ve sporcuya destek olmak adına küçük bir kıvılcım ateşledik. Ve bu kıvılcım Çıkrık sakinlerinin de desteğiyle bir alev topuna dönüştü. Kırkpınar’da milli mayo giyen bir futbolcumuz yarıştı” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKARACAĞIZ
Mahalleye muhtar olduğu gibi güreş spor kulübünün kurulması projesini devreye soktuklarını belirten Çıkrık Muhtarı Mahmut Sağır, “Biz her şeyden önce gençlerimizi spora yönlendirmek için bir proje geliştirdik. Amacımız kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktı. Ve projemize köyümüz ve çevre köylerden o kadaar rağbet oldu ki başarılar ile anılmaya başladığımız bir noktaya geldik” diye konuştu.

KATILIM ÜST DÜZEYDE GERÇEKLEŞTİ
Etkinliği, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, CHP Tokat Milletvekili Kadim durmaz, Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Tokat İl Geneli Meclis Üyeleri, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Güryıldız Belediye Başkanını Mustafa Özer, Artova İl Geneli Meclis Üyeleri, Yeşilyurt İl Geneli Meclis Üyeleri, Belediye Encümenleri, Sulusaray Belediye Başkanı, Tuzla ilçe Başkanı Erdem Doğruer, Sulusaray MHP İlçe başkanı Mehmet Akif Öz, Mahalle ve köy muhtarları, Külüp Başkanımız Seyrani Güneş katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 15:02
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0