Yavrularım feryatları yürek parçaladı

Tokat'a bir acı haber de İstanbul Sancaktepe’den geldi. Tokatlı bir ailenin 2 evladının sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Sancaktepe'de bir evde sobadan sızan dumandan zehirlenen 2 çocuk ve annenin Tokatlı oldukları ortaya çıktı. Baba Adem Boyraz'ın acı haberi memleketi Tokat'ta aldı. Yaşanan acı olayda 2 çocuk hayatını kaybederken anneleri tedavi edilmek üzere hastanede tedavi altına alındı. 10 ve 7 yaşında oldukları öğrenilen çocukların cesetleri adli tıp morguna kaldırıldı. Bugün benzer bir olay da Bursa2da yaşanmış, Tokatlı bir ailenin 2 çocuğu bir kazada hayatlarını kaybetmişlerdi.

Sancaktepe Fatih Mahallesi Yakamoz Caddesi numara 28’de bulunan bir evde sobadan sızan duman sonucu facia yaşandı. Her sabah ekmek almaya giden ailenin o sabah evden çıkmaması üzerine komşuları merak etti ve Boyraz ailesinin evine gidip kapıyı çaldılar. Kapının açılmamasının ardından evin pencerelerinden içeri bakan komşular, evdeki anne Gülay Boyraz, Salih Boyraz ile Hayrunnisa Boyraz’ın baygın halde yattıklarını farkettiler. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 10 yaşındaki Salih ile 7 yaşındaki Hayrunnisa’nın olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılırken, anne Gülay Boyraz tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Babalarının ise memleketi Tokat'a gittiği için o sırada evde olmadığı öğrenildi. Ailenin yakınları ile komşuları olay yerinde sinir krizi geçirdiler. Çocukların cansız bedenleri adli tıp morguna kaldırıldı. 

YORUM EKLE