ZİRAATCI; DEVLET TEK BAŞINA ÜSTESİNDEN GELEMEZ

ZİRAATCI; DEVLET TEK BAŞINA ÜSTESİNDEN GELEMEZ

Koronavirüs pandemisi sebebiyle evde kalma süreleri uzadıkça yalnızlaşan 65 yaş üstü Zilelilere yönelik sosyal mesafeyi koruyarak ve gerekli tedbirleri alarak ziyaret gerçekleştiren MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatcı, “Yaşlılarımızı ziyaret ederek bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk. Onların çözülmesi gereken sorunları bizim sorunumuzdur” dedi.
 

MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatcı ve yönetim kurulu üyeleri evden çıkamayan vatandaşlara yönelik dayanışma ziyaretleri ve çalışması başlattı. Ahmet Ziraatcı kapıdan yapılan ziyaretler sırasında sosyal mesafeyi koruyarak ve gerekli sağlık önlemlerini aldıktan sonra, Zilelilerin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu. İhtiyacı olan Zilelilerin sorunlarını çözen Ziraatçı, “Zilelileri ve dava büyüklerimizi ziyaret ettik, bu ziyaretlerimiz devam edecektir. Büyüklerimizin her daim hizmetinde olacağız, bugünleri hep birlikte atlatacağız” şeklinde konuştu.
 

HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Pandeminin ortaya çıkardığı sorunun tek başına devletin ve vatandaşın üstesinden gelmesinin beklenmemesi gerektiğini ifade eden Ahmet Ziraatcı, “Pandemi gibi tahripkâr bir olayın tek taraflı olarak devlet tarafından uygulanan politikalarla aşılması zordur. Şimdi siyasi partilere, sendikalara, sivil topluma, halka ve nihai olarak aile ve bireylere büyük bir rol düşmektedir. Sorunları birlikte aşacağız, bir ve beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

 

ÜRETİM DEVAM ETMELİ
Üretimin sürmesi gerektiğini, tarımsal faaliyetlerin aksamasının kalıcı sıkıntılar çıkaracağını sözlerine ekleyen Ziraatcı, “Ekonominin arz yönüdür ki üretim yapısının sürekliliğini koruyacak tedbirlerin bu aşamada devreye sokulması önemlidir. Devletin uygulamaya soktuğu birçok tedbir, üretimde çarkların dönmesine imkân sağlayacaktır. Ekonominin talep yönüyle ilgili düzenlemeler ve tedbirlerdir. Burada çalışanlar, işleri durduğu için çalışamayacak hale gelenler, kapanan küçük işyeri sahipleri, esnaf, işsizler ve toplumun yoksul kesimlerine yapılacak gelir transferleri ile meselenin hem ekonomisi hem de sosyal boyutu düzenlenmiş olacaktır. Bu noktada üretimden gelen gücümüzü ortaya koyacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0