ZİNAV GÖLÜ TABİAT PARKI PROJEMİZDEN İLK GÖRÜNTÜLER 

ZİNAV GÖLÜ TABİAT PARKI PROJEMİZDEN İLK GÖRÜNTÜLER 

Musa Özdemir Haberi - Tokat Valiliğinin destekleri ile Reşadiye Kaymakamlığı İlçe Proje Ofisince bir süredir devam eden “Zinav Gölü Tabiat Parkı” projesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kaymakamlık Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesine yönelik taslak görüntüleri yayınladı.

Yayınlanan proroje taslağına gre; Zınav Gölü mesire ve kanyon alanına yapılacak olan düzenlemelerle 1 adet kır lokantası, 1 adet ahşap mescit ile WC, bebek bakım odası ve 111 araçlık araç otopark yapılması planlanıyor. 

banner207
KALKINMA AJANSI DESTEKLEYECEK
Mesire alanından kanyona geçişi sağlayacak 2,2 km uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu yapılacak. Proje alanı elektrik iletim hattı ve aydınlatma gereçleri bu proje sayesinde yenilenecek. Projenin tamamlanması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren İlçe Proje Ofisi çalışanları, 30 Temmuz Salı günü Tokat Orta Karadeniz Kalkınma Ajansında Kaymakam Murat METE ve OKA İl Koordinatörü Mehlika DİCLE ile ilgili teknik ekibinde katılımları ile toplantı yapıldı. 
Toplantıda; Proje çizim ve hazırlama aşaması tamamlanan Zınav Gölü Tabiat Parkı projesinin verileri KAYS’ a (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) girişleri yapıldı. Diğer belgelerin ise, tedarik edilmesi için ivedi olarak gerekli yazışmaların ve görüşmelerin yapılması doğrultusunda karar alındı. 

PROJENİN SON AŞAMASINA GELİNDİ
Konu ile İlgili açıklama yapan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, “İlçemizin doğal güzelliklerinden Zınav Gölüne yapmayı planladığımız Zınav Gölü Tabiat Parkı Projesinin sonlarına geliyoruz, inşallah projesi tamamlanan tabiat parkımızı en uygun sürede bölge insanımızın hizmetine sunacağız. İnsanlarımızın aileleri ile birlikte doğa ile iç içe dinlenebileceği, eğlenebileceği güzel bir proje olacak düşüncesindeyiz. Kısa zamanda Kır Lokantası, Mescit, WC, bebek bakım odaları, yürüyüş yolları, araç otoparkı gibi birçok hizmeti tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bu projenin oluşmasında başından beri desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI olmak üzere, projenin hazırlanmasında büyük çaba sarf eden İlçe Proje Ofisi ekibime, Milli Parklar Bölge Müdürümüz ve mühendisleri ile OKA uzmanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 11:37
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
tokatın her yerine yapılsın
tokatın her yerine yapılsın - 6 ay Önce

Tokatın her yerine böyle gölet baraj parklar yapılsın tabiyat parkları çok istiyoruz tokatın geneli böyle park yerleri var ama oturacak banklar kamelyalar ocaklar yok malesef yeterince değerlendiremiyoruz tabiyat güzelliklerimizi tokatın ilçelerinde kasaba köylerinde yaylalarında böyle ham yerler su kenarları çok ama çevre düzenlemeleri yok yolları bakımsız

erbaa tepekışla barajıda var
erbaa tepekışla barajıda var - 6 ay Önce

Erbaa tepekışla barajıda var halka açılacak turizme açılacak yer hemde ASYA AVRUPA YOLU üstünde tam yol kenarına sıfır oradan gelip geçen günlük onbinlerce araç içindeki insanlar bir çay içesilik zamanda mola yeri yazın sıcağında bol çam ağaçları deniz gibi ırmak baraj suyu daha ne olsun haaaa bu Erbaa barajının araç yolu derdi hiç yok sapahiç değil ayakaltında anında mola yeri bulunmaz böylesi ama halka açık değil çevre düzenlemesi hiç yok sadece telörgülerle çevrilmiş saklı bir cennet ama saklı kullanılamıyor isdifade edemiyoruz gözümüzün önündeki cennet yeri yanlarını ışıklandırsalar kamelyalar masalar kebap ocakları olsa harika

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0