ZİLE'DE KUYUMCUYU ÖYLE BİR YÖNTEMLE SOYDU Kİ

Zile, sahte bomba düzeneği ile kuyumcu soygununa sahne oldu.

Tokat’ın Zile ilçesi sahte bomba düzeneği ile yapılan soyguna sahte oldu. Zile'de bir kuyumcuyu hazırladığı sahte saatli bomba düzeneği ve silah tehdidiyle soyan C.S. Amasya'da yakalandı.

İlginç soygun girişimiyle ilgili aldığımız bilgiye göre; Tokat'ın Zile ilçesinde gözüne kestirdiği kuyumcuya motosiklet kaskı takarak gelen şüpheli, sahte saatli bomba düzeneği ve silahla tehdit ettiği kuyumcuyu soydu. Zanlı çaldığı altınları kaçtığı Amasya'da bozdurmak isteyince kıskıvrak yakalandı. Yakalanmasının ardından Amasya’dan Tokat’a getirilen soyguncu, polis eşliğinde Zile Devlet Hastanesine götürüldü.  Sağlık kontrolünden sonra basın mensuplarının ‘Neden kuyumcuyu soydunuz’ şeklindeki sorularını cevapsız bırakan şahıs ifade işlemleri için Zile İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

banner207
SOYGUNCUYU BAKIN NE YAKALATTI?
Zile ilçesinde yaşanan soygun olayının ardından Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ve Zile İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri verilen eşkal bilgileri doğrultusunda çalışma yaptı. Olayın şüphelisinin bir ayağının kısa olması nedeniyle yürümesinde aksaklık olduğunu gören ekipler, şahsın bir gün önce icra dosyası nedeniyle bir avukata gittiğini tespit etti. Şahsın otomobilinin plakasını tespit eden ekipler şehir polis kamera kayıtlarından Amasya'ya giden soyguncuyu altınları bozdurmak isterken bir kuyumcuda yakaladı. Şahsın yaklaşık 50 bin lira borcu olduğunu ve borcunu ödemek için kuyumcuda soygun yaptığını söylediği öğrenildi. 

ÜZERİNDEN NELER ÇIKTI?
Zile ilçesinde Adnan Menderes Caddesi'nde, motosikletle kuyumcu dükkanının önüne gelen şüpheli C.S. (36), başındaki kaskla içeri girdi. Üzerinde saat olan sahte dinamiti masaya koyan zanlı, çalışanlara silah doğrultup altınları istedi. Aldığı altınlarla kaçan C.S. Amasya'da bilezikleri bozdurmak isterken Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Şüphelinin üzerinden 27 bin 315 TL para ve 28 adet altın bilezik çıktı. Dinamit lokumu süsü verilen düzeneğin alçıdan, tabancanın ise kuru sıkı olduğu öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 05:54
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0