Zengin; Tokat'ta İttifak Fiilen Uygulanıyor

Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Ak Parti ve MHP'nin Tokat'ta fiilen ittifak yaptığını söyledi.

Zengin; Tokat'ta İttifak Fiilen Uygulanıyor

Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, Tokat merkez ve ilçelerinde ayrı ayrı adaylarla seçime girmelerine rağmen, Ak Parti ve MHP'nin Tokat'ta ittifak yaptığını söylemesi dikkat çekti.

banner207
AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin bir restoranda  basın mensupları ile bir araya gelerek, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimleri değerlendirdi. Tokat Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu,  AK Parti Tokat İl Başkanı Metim Polat ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk'ün de katıldığı basın toplantısında  Zengin, "Türkiye'de bazı illerde ve ilçelerde AK Parti ve MHP seçim anlayışı çerçevesi içerisinde genelde bir ittifak kararı aldı. Bu ittifak kararını bazı il ve ilçelerde uyguladı, bazılarında uygulamadı. Tokat'ta ittifakın fiilen uygulandığı illerden bir tanesidir. Burada AK Parti'de MHP'de ayrı ayrı adaylar çıkarttı. Bu ittifakla ilgili söyleşi devam ederken bu süreci AK Partiye yakışır bir şekilde sürdürüyoruz. Gerçek neyse onu söylüyor ve anlatıyoruz" dedi. 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 30'u büyükşehir olmak üzere 51 ilde ittifak yapılmış, son ana kadar Tokat masada olmasına rağmen, iki lider arasında Tokat üzerinde bir uzlaşı sağlanamamış, Tokat ittifak yapılan illerin dışında kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0