Zengin; O Taciz Olayının Takipçisiyiz

Ak parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Olay ilk yaşandığında, sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada, tacizci polisi savunuyormuş gibi anlaşılan sözlerine açıklık getirdi.

Zengin; O Taciz Olayının Takipçisiyiz

Ankara'daki meclis çalışmalarına yerel seçim molası veren AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Tokat'ta çeşitli faliyet ve seçim çalışmalarına katılıyor. Zengin, Ankara'daki yasa dışı gösteride gözaltına alınan bir kadını polisin taciz etmesiyle alakalı, "Keşke olaya kadın polisler müdahil olsalardı. O zaman böyle bir hadise olmazdı." dedi.

Milletvekili özlem Zengin, kentteki bir restoranda gazetecilerin, geçtiğimiz haftalarda bir polisin göstericilere müdahale sırasında genç bir kadını taciz etmesi ve olayın görüntülenip medyaya taşınmasıyla ilgili sorusuna da cevap verdi. Olay ilk yaşandığında, sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada, tacizci polisi savunuyormuş gibi anlaşılan sözleri ile tepki çeken Zengin, ardından olay karşısındaki tavrını değiştirmiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüş ayrılığına düşmüştü.

Ankara'daki yasa dışı gösteride polisin tacizde bulunduğu iddialarıyla ilgili gelişme bulunup bulunmadığı yönündeki bir soru üzerine Zengin, bunun kendisini çok üzen bir mesele olduğunu söyleyerek, İçişleri Bakan Yardımcısı ile görüşüp çeşitli yerlerden çekilen görüntüleri rica ettiğini anlattı. Zengin, "TBMM Genel Kurulu'na gitmeden görüntülerin tamamını izledim. Meseleyi son derece net şekilde izah ettim." ifadesini kullandı

banner207
Bu olayın başından sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizen Zengin, olay ilk yaşandığında polisi savunur şekilde anlaşılmasının nedenini, "Bu konu konuşulurken birkaç çizgimizin olması gerekir. Son dönemde genel kurulda HDP ve CHP'liler ilginç bir dil kullanıyor. Her konuşmada, 'sözde il emniyet müdürü, sözde ilçe emniyet müdürü, kendini vali sanan kişi'... Bunu devletin valisi için söylüyorlar. Bu olayların, hangi resmin içinde olduğunu görerek değerlendirilmesi lazım." şeklinde izah etti.

Hangi sebeple olursa olsun bir genç kızın başına böyle bir şeyin gelmesine asla tahammül edilemeyeceğini vurgulayan Zengin, "Kızımız o zaman, ben konuşma yaparken şikayetçi bile olmamış. Ben, 'Gitsin, suç duyurusunda bulunsun, biz takip edelim' dedim. O gün akşam saatlerinde Sezgin Tanrıkulu bir konuşma yaptı. 'Suç duyurunda bulunduk' dedi. Ben de tekrar söz alıp, "İyi yapmışsınız, biz bunun takipçisi olacağız' dedim fakat bu ifadelerime rağmen, bir kadının hakkını savunurken kasten ifademi çarpıtarak başka bir kadını linç etmeye çalışmak çok büyük haksızlık, hukuksuzluk." değerlendirmesinde bulundu.

Zengin, bir kişinin suçu işlerken yakalandığı esnada bile kendisine hiçbir aşağılayıcı fiil uygulanamayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Ne emniyette ne alınırken ne götürülürken. O eylemi işlerken dahi yakalanmış olsa insan onuruna yakışmayan bir eylemde bulunulamaz. Cezası, mahkemeye çıkar, karar verilir. Keşke kadın polis çağırsaydı ve kadın polisler olaya müdahil olsalardı. O zaman böyle bir hadise olmazdı. Polis memuru ile ilgili de idari soruşturma başlatıldı."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 09:03
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0