YÜCEL BULUT: “TOKAT, YAYLA TURİZMİNİN GÖZDESİ OLUR”

YÜCEL BULUT: “TOKAT, YAYLA TURİZMİNİN GÖZDESİ OLUR”

Musa Özdemi Haberi - MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğasının da çok güzel olduğunu belirterek, “Tokat, yayla turizminin gözdesi olur. Yeter ki biz değerlerimize sahip çıkalım” dedi.

Perşembe yaylası ve Zinav gölünde incelemelerde bulunan MHP’li Yücel Bulut, “Turizm anlamında hem Ordu'nun hem Tokat'ın Perşembe Yaylası'nı daha aktif hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tokat’ın yaylaları, mağaraları, gölleri dinlenmek için tam anlamıyla bir yeryüzü cennetidir. Bu kadar değeri olan bir şehrin göç vermesin çok da anlamlı değil. Bizim üzerimize düşen görev bu değerlerimizi şehrimize, insanlarımıza yararlı noktaya getirmektir. İş imkanına, aş imkanına çevirmektir” dedi.
“Bir yılın yorgunluğu en güzel yaylalarda atılır. Atalarımız yayla turizmine büyük önem verirdi. Çünkü bol oksijeni ve nemden uzak havası sebebiyle yaylalar insan sağlığının olmazsa olmazıdır” diyen Yücel Bulut, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Tokat bölgesi sahip olduğu uygun iklimsel özellikler, doğal güzellikler, üstün peyzaj değerleri, kırsal ögelerin ağırlık kazandığı geleneksel yaşam biçimi ve dağcılık/tırmanışlar, atlı doğa gezisi, trekking, yamaç paraşütü, flora/fauna incelemesi, vb. doğa sporlarına uygun alanlar ile yayla turizmine son derece elverişlidir. Yaylalarımızda yaban hayat çeşitlilik arz etmektedir. Herkesi Tokat’ı görmeye davet ediyoruz.”

ZİNAV GÖLÜ
Reşadiye ilçesi Yolüstü köyüne 3 kilometre uzaklıktaki Zinav Gölünde incelemelerde bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Zinav Gölü alanının tabiat parkına dönüştürülmesi projesini destekliyoruz. Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu’nun göl alanında incelemelerde bulunması yerindedir. Fakat işlemlerin hızlanması, zaman kaybetmememiz gerekiyor. Çünkü geciken her proje ya unutuluyor ya da terkediliyor” dedi.

Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün proje ile hassasiyetle ilgilenmesi gerektiğinin üzerinde duran Yücel Bulut, “Değerlerimizin süratle turizme kazandırılması gerekiyor. Zinav Gölü sosyal donatı alanlarında yer alacak başta peyzaj çalışmaları ile kır lokantası, çocuk oyun alanları, araç ve yürüyüş yolları, manzara ve seyir alanları, mescit, tuvalet, otopark çalışmaları yapılırken çevrenin doğallığı bozulmamalıdır. Bir yeri turizme kazandıracağız diye betona boğmamamız gerekiyor. Hassasiyetlerimizin ve projelerin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu. 
Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut’un incelemelerine Reşadiye Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin de eşlik etti.

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
tokatlı hemşerim erbaa düden gölünede uğrasanız
tokatlı hemşerim erbaa düden gölünede uğrasanız - 11 ay Önce

veklim erbaa düden gölüne ve yaylalarınada bi uğrasanızda sayenizde haberolur hemde tanıtılmış olur malesef cennet gibi yerlerimiz var ama tanıtma eksikliğimiz çoook bir türlü erbaanın yaylalarına göletlerine sıra gelmiyor lütfen erbaada ki doğal kılıma iklimi olan yaylalarımız ve özelliklede düden gölümüzü bir inceleyin inceletin Trabzon uzun gölü anıştırıyor bizin düden gölünede devletin kültür bakanlılğının gezilecek görülecek yerlerinne kaydedilse bizim buralarada trist uğrasa ne iyi olur bu düden gölümüze biraz kaynak aktarılıp çevresine cami kafeterya restorant otel gibi şeyler yapılsa bir numaralı yer lütfen rica ediyoruz yetkililerden

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0