YÜCEL BULUT’; KÖYLÜ VE ÇİFTÇİNİN KURTARILMADIĞI EKONOMİ AYAKTA KALAMAZ

YÜCEL BULUT’; KÖYLÜ VE ÇİFTÇİNİN KURTARILMADIĞI EKONOMİ AYAKTA KALAMAZ

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Karın tokluğuna çalışan köylü, kazandığını farkında olmaksızın yabancı şirketlere akıtmakta, kredi faizlerine yetişmeye ve hayatta kalmaya çalışmaktadır. Bunu bıkmadan söylemeye devam edeceğiz. Köylünün kurtarılmadığı ve desteklenmediği hiçbir ekonomi ayakta kalamaz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, çiftçi ve köylünün sorunlarına sahip çıkmaya, problemlerini gündeme getirmeye devam ediyor. Yücel Bulut yaptığı açıklamada, “Türkiye'de çiftçilerimiz, yurtdışı kaynaklı ve dövize endeksli gübre, yem ve tohum kıskacından kurtulmalıdır. Aksi taktirde, bugün olduğu gibi yarın da çiftçilikten para kazanan olmayacaktır.” İfadelerini kullandı.

KÜRESEL ÇETELERİN SÖMÜRÜSÜ
Çiftçi ve köylüye yönelik yatırımlar yapılması gerekliliği üzerinde duran MHP’li Yücel Bulut, “Çare bir an önce MİLLİ GÜBRE VE YEM FABRİKALARININ KURULMASI, tohum konusunda milli atılımların hayata geçirilmesidir. Dövize ve sömürüye endeksli, dışa bağımlı bu piyasa koşulları ÇİFTÇİNİN küresel çeteler tarafından sömürülmesinden başka bir anlam taşımamaktadır” diye konuştu.

KARIN TOKLUĞUNA ÇALIŞAN KÖYLÜ
Çiftçi ve köylünün zor günler geçirdiğini ifade eden Bulut, “Karın tokluğuna çalışan köylü, kazandığını farkında olmaksızın yabancı şirketlere akıtmakta, kredi faizlerine yetişmeye ve hayatta kalmaya çalışmaktadır.  Hiçbir girdi maliyetine yetişemeyen ve döviz kurlarından doğrudan etkilenen köylülerimiz, bir süre sonra ekip biçmeyi ve üretim faaliyetlerini bırakmakta ve asgari ücretli bir iş arayışına girmektedir” şeklinde konuştu.

MİLLİ TESİSLER GEREKLİ
Milli üretim tesislerinin kaçınılmaz olduğunu kaydeden Yücel Bulut, “Çare, girdilerin MİLLİ FABRİKA VE tesislerde üretiminin teşvik edilerek, köylüye ucuz gübre, yem ve tohum arzının hayata geçirilmesidir. Mevcut üretim yapan işletmeler desteklenmeli ve fiyat artışına karşı köylü korunmalıdır” dedi. Yücel Bulut açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:

ŞEHİRLER KİMSEYE YETMİYOR
“Dünya'ya kafa tutmak, bilimle, akılla ve yerli üretimle olur.  Dışa bağımlığı azaltabilmek için, her devletin ardında üretim yapan güçlü bir köylü nüfusu olmalıdır.  Şehirler artık kimseye yetmiyor. Şehirler emek sömürüsünün düzeni halini aldı.  Köylü, köyünde üretim yaparken AĞA iken, küyükşehirlerde karın tokluğuna çalışıp, küresel sistemin kölesi olmaya zorlanıyor. 
Milli Kurtuluşumuz, Köylünün kurtuluşuyla başlar.  Köylünün kurtuluşu, köylünün desteklenmesi ve korunmasıyla başlar.  Tüm bu önerilerimizi dün olduğu gibi, bundan sonra da TBMM'de gündeme getireceğimiz gibi, Ulaşabildiğimiz her yere duyuracağız. Kurtuluş şehirlerde değil köylerdedir.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 11:17
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahir Kayaap
Tahir Kayaap - 3 ay Önce

Sayın vekili inşAllah bu sesimize yetkililer gereken duyarlığı gösterirler sizi seviyorum

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0