YÜCEL BULUT KÖYLERİ GEZDİ

YÜCEL BULUT KÖYLERİ GEZDİ

Musa Özdemir Haberi - Hafta sonu çalışma programına Turhal’ın köylerini alan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Kalkınma hamlesini köylerden başlatmadığımız sürece, kısır bir döngü içerisinde döner dururuz. Köylerin kalkınma planında öncelikli hale getirilmesi gerekiyor” dedi.

banner207
Hatırlarını sormak, isteklerini dinlemek için gittiği Turhal’ın Kamalı ve Sarıkaya köylerinde büyük ilgi ile karşılaşan MHP’li Yücel Bulut, “Büyük bir sevgi ve muhabbetle karşılandık. Köylülerimiz bizi bağırlarına bastı ve misafir etti. Ben de onları sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
Turhal İlçe Başkanı Hakan Karslı ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği çalışma programı ile ilgili olarak Yücel Bulut, “Köylerimiz her geçen yıl boşalıyor, nüfusları azalıyor. Eğitim imkânı da olmayınca göç kaçınılmaz oluyor. Birçok köyümüz terkedildiği için harabeye döndü” şeklinde konuştu.

“Türkiye, kalkınma hamlesini, büyüme stratejisini yeniden gözden geçirmeli” diyen Yücel Bulut, “Eğer önceliği köye alırsanız, çarpık şehirleşme, trafik, altyapı yetersizliği, deprem gibi birçok riski azaltmaya başlarsınız. Son yıllarda özellikle emeklilerimiz köye dönüşü cazip hale getirmişlerdir. Fakat köylerde insanlarımız imar, su, kanalizasyon, internet gibi birçok sıkıntı ile karşılaşmaktalar. Öncelikli olarak bu sorunların çözülmesi halinde köyler tekrar canlanacaktır” dedi.
Çiftçilik ve hayvancılığın modern usullerde yapılmasına yönelik çalışmaların teşvik edilmesi, kırsal desteklerin kişiye özel değil kooperatifleşme ile yapılması halinde üretim ve pazara yönelik birçok sorunun kökünden çözüleceğini anlatan Yücel Bulut, “Düzenli hayatın ve üretimin olması köy hayatını canlandıracaktır. Planlı köylerde bir sonraki adımda eğitim tekrar canlanacaktır. Böylece köylülerimiz, eğitim sebebiyle köylerinden göç etmek zorunda kalmayacaklardır” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalışkan çabalayan tokat vekilimiz
Çalışkan çabalayan tokat vekilimiz - 5 ay Önce

bizler tokatlılar olarak çalışan çalışkan vekillerimiz olsun isdiyoruz partisi önemli değil gücü nisbetinde gayretli vekillerimizden birisi Yücel BULUT hernekadar MHP li belediye başkanları hizmet etmese bile vekilden yana şikayetçi değiliz.Tokatın her sorunu var genel olarak ama köylerin sorunu daha çok bu yüzden vekillerimize köylerimizde gezin görün ilgilenin istiyoruz tokatın köyleri gelişmesse tokat ve ilçeleri gelişemez yeterince kalkınmanın sıırı köylerdir köylüdür aslında köylerimizin olmassa olmaz sorunlarını bir türlü tam bitiremedik. yol gibi su gibi elektrik gibi okul sağlık ocağı gibi kanalizasyon taş döşeme çocuk oyun parkları gibi olması gereken ihtiyaçlar tam olarak bitirilemedi bir türlü lütfen diyoruz tüm velillerimizden yapılan şeyler çok köylerimize ama halende hiç hizmet alamayan ilçelerimize en uzak köyler var hiç hizmet görmemiş oralara bir gidin görün Allah aşkına buralarada hizmet götürün halen yol su elektrik işleri bitirilememiş kangren haline gelmiş yol sorunu

Hüseyin ilkaya bende sarıkayalıyam
Hüseyin ilkaya bende sarıkayalıyam - 5 ay Önce

Şu an istambulda yaşam mücadelesi veriyom tek dileğim var o köye geri dönüp keçi koyun beslemek isdiyom ama matdi sıvır sayın vekilin kalkınma olsun

salih gerçek
salih gerçek - 5 ay Önce

ben engelliyim yirmi senedir aldığım aylığı beş senedir alamıyorum.başkanım buna bir çare bul.şu anda mağdur durumdayım.

köylere geri dönüşler olsun
köylere geri dönüşler olsun - 5 ay Önce

tokatın köyleride yaşanabilir düzeyde bakım ve azami yapılacak şeyler yapılsın köylerimize geri dönmek istiyoruz kimse köyüne küsdüğü için büyük şehirlere göçmedi köylerde yaşamak için azami şartlar düzgün tehlikesiz yol olsun çeşmesinden akan sular olsun elektriği düzgün gelen köy istiyoruz sağlık ocağı ve ilkokulu olsun kanalizasyon olsun çok istemiyoruz beleş para versinler demiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0