YEŞİLKAYA KÖYÜ'NÜN YARALARI SARILACAK

Geçtiğimiz günlerde Tokat'ın Niksar ilçesinde kuvvetli rüzgâr ve dolu etkili olmuş, 10 dakika yağan dolu ile kuvvetli rüzgâr, hasara yol açmıştı.

YEŞİLKAYA KÖYÜ'NÜN YARALARI SARILACAK
Abone Ol

Musa Özdemir Haberi - Niksar’a bağlı Yeşilkaya köyünün kuvvetli rüzgâr ve doludan kaynaklanan zararlarının tazmin yolu aranıyor. AK Parti Tokat milletvekili Mustafa Arslan ve beraberindekiler Yeşilkaya köyünü ziyaret ettiler.

Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, İl Başkanı Metin Polat, Niksar İlçe Başkanı Kemal Yılmaz geçtiğimiz günler yoğun dolu ve aşırı rüzgârdan etkilenen Niksar Yeşilkaya köyünde incelemelerde bulunarak geçmiş olsun ziyaretinde bulundular, Ziyarette Milletvekili Arslan ve beraberindekiler Köy Muhtarı Mehmet Akar’dan zararla ilgili bilgi aldılar.

Köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulunan AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, ”Mevlam tüm felaketlerden bizleri muhafaza eylesin, çiftçilerimizin emeklerini zayii etmesin. Valiliğimiz kuvvetli rüzgâr sebebiyle meydana gelen zararların tespiti için incelemelerde bulunuyor. Zararların telafisi üzerinde çalışılıyor. Tahrip olan elektrik sistemi süratle yapıldı, diğer zararların giderilmesi için de ekipler çalışıyor”  dedi.
Geçtiğimiz günlerde Tokat'ın Niksar ilçesinde kuvvetli rüzgâr ve dolu etkili olmuş, 10 dakika yağan dolu ile kuvvetli rüzgâr, hasara yol açmıştı. Dolu ve rüzgâr nedeniyle ekinler zarar görmüş, ağaçlar ile elektrik direkleri devrilmişti. Tellerin kopması nedeniyle köylere bir süre elektrik verilememişti. Rüzgar ve doludan en çok Yeşilkaya köyü etkilenmişti.

Köy muhtarı Mehmet Akar, köylerinde son yıllarda ilk defa afet yaşandığını belirterek, "Vatandaşlarımızın bahçesinde ekin ve meyve gibi hiçbir şeyi kalmadı. Güneş enerjileri patladı, yollarımız tahrip oldu. Arazilerimizin yapısı bile bozuldu. Kaymakamımız ve afet kurulları ile görüştük. Vatandaşlarımız mağdur durumda. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri incelemelerde, tespitlerde bulundular. Devletimiz bize el uzattı. Şimdi de milletvekilimiz ve AK Parti yöneticileri burada bizlerle birlikte. Yaraların bir an önce sarılması için desteklerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat Aydemir
Fuat Aydemir - 1 yıl Önce

Fırtınamın Yeşilkaya köyüne verdiği zararın boyutunu bilmiyorum ama Çiçekli köyündeki açtığı yaraları gördüm ve adeta küçük kıyamet kopmuş dedim.
Buraya da el atılması lazım yetkililer tarafından diye düşünüyorum.
Allah daha beterinden tüm memleketimizi korusun.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263