Yeni Zelanda Canisi Tokat'ta Bakın Nereyi Ziyaret Etmiş

Yeni Zelenda'da 50 Müslüman'ı şehit eden caninin saldırıdan önceki tarihlerde Tokat'a geldiği ve kaldığı ortaya çıktı.

banner160

2 camiye düzenlediği terör saldırısıyla 50 Müslüman'ı şehit eden Brenton Tarrant isimli caninin saldırıdan önceki tarihlerde Tokat'a geldiği ve kaldığı ortaya çıktı.  

CANİ TOKAT'TA, BAŞKA BİR CANİNİN MAKANINA GİTMİŞ...

Yeni Zelenda'da düzenlenen ırkçı terör saldırısının faili Brenton Tarrant isimli alçağın, 2016 yılında Türkiye'yi iki kez ziyaret ettiği öğrenilmiş ve ziyaret noktalarının neresi olduğu konusunda araştırma yapılmaya başlanmıştı. 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül - 25 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen bu 2 ziyaretin sonuncusunda zanlının Tokat'a geldiği öğrenildi. Tokat'ta şehir merkezinde bulunan bir otelin 403 numaralı odasında kaldığı öğrenilen teröristin kaldığı otelde ve odasında İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından inceleme yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Tarrant'ın Tokat ziyaretinde tarihin kendisi gibi cani olarak kaydettiği Eflak Prensi Voyvoda 3'üncü Vlad'ın esir tutulduğu Tokat Kalesini Ziyaret ettiği Kortaya çıktı.

 Eflak Prensi Voyvoda 3'üncü Vlad, Fatih Sultan Mehmed Han'ın emri ile Tokat'a getirilmiş ve Tokat Kalesi'nde  4 yıl boyunca esir tutulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 14:20
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER