Yarıcı; Tokatlıların güven içerisinde yaşamaları için tedbirler alacağız

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, "devletin en önemli görevi, insanı korkutmak değildir" dedi

Yarıcı; Tokatlıların güven içerisinde yaşamaları için tedbirler alacağız
Abone Ol

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Pir Sultan Kültür Derneği ve Cem Evinde Yeniyurt Mahallesi Muhtarı Sezgin Güder’in babası için düzenlenen mevlide katıldı.
Yeniyurt Mahallesi Muhtarı Sezgin Güder’e tekrar başsağlığı dileyen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı bulunmaktadır. Demokratik bir cumhuriyetin erdemi de, halkı, bütün renkleriyle, sesleriyle ve iradesiyle, devletin/ülkenin bir parçası hâline getirmektir” dedi.

MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR ŞEHİR KURACAĞIZ
Seçim sürecinde bazı siyasi partilerin kullandığı dili eleştiren Hüseyin Yarıcı, “Şu bilinmelidir ki, çözüm bekleyen temel meseleleri olan, fakat meselelere rağmen geçmişiyle, konumuyla, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle dolu bir ülkeyiz.  Unutulmamalıdır ki, farklı bakış açılarını “kutuplaşma” olarak görmek, olgunlaşmamış bir demokratik anlayışın tezahürüdür. Bu farklılıklar, dışlama, tahkir etme, yok sayma, kültürel bölünme değil, tam tersine demokratik zenginliğin bir göstergesi olarak alınmalıdır. Bu sorumluluk, başta iktidar olmak üzere, Mecliste olan ve olmayan bütün siyasi partilerin sorumluluğudur. Bu, sivil veya resmî tüm kurumlarımızın hassasiyetle üzerinde durması, dikkat etmesi gereken bir sorumluluktur. Tüm bunları gerçekleştirdiğimizde Türkiye özgürlükler ülkesi olacaktır, mutlu insanların yaşadığı bir ülke olacaktır” şeklinde konuştu. Yarıcı acıkmasını şöyle sürdürdü:

“HOŞGÖRÜLÜ BİR SİYASET DİLİ İSTİYORUZ”
“Bugün geldiğimiz noktada, demokratik sistemin kendini yenilemesi ve vizyonunu küresel standartlara yükseltebilmesi için siyasetçilere düşen çok önemli bir görev daha vardır. Bu görev, siyaset dilinin değişmesi görevidir. Günümüz sorunlarına, açmazlarına, gelişmelerine cevap veremeyen eski siyaset dilinin, yeni, dinamik, hoşgörülü bir siyaset dili ile yer değiştirmesi gereği, bugün dünya çapında siyaset bilimcilerin ve düşünce insanlarının önemle üzerinde durduğu gündem maddeleri arasındadır. Bu aslında milletin diliyle konuşmak demektir.”

DEVLET HASTANESİ ZİYARETİ
Tokat Devlet Hastanesini ziyaret ederek hasta ve çalışanları tebrik eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Sağlık çalışanlarımız zor şartlar altında çalışma hayatlarını sürdürmektedirler. Bu arada sağlık çalışanlarımıza yönelik olarak yapılan saldırıları da kınıyorum. Devletin bu konuda acil tedbirler almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Hastalara geçmiş olsun dileklerini de ileten Hüseyin Yarıcı, “Devletin en önemli hedefi, insanın güven ve refah içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Devletin en önemli görevi, insanı korkutmak, tedirgin etmek olamaz. Eğer öyle ise, birçok şey yanlış gidiyor demektir. Devletin görevi, İnsanın; evinde mutlu, yatağında huzurlu, işinde, sokakta, okulda güven içerisinde yaşamasını sağlamaktır” dedi.
Hüseyin Yarıcı yaptığı açıklamada şu konuların üzerinde durdu:

HİZMETİ ADALETLİ BİR ŞEKİLDE DAĞITACAĞIZ
“Bir ülkede, anne ve baba, çocuğunun geleceğinden endişe ederse, o ülkede devlet, işini yapmıyor demektir. O ülkede yaşayanlar, devletinin adaletinden şüphe ediyor, herkese farklı davranıldığına inanıyorsa, Devlet büyük yara almış demektir. Devletin kuruluş amacı, devleti yönetenleri değil, kendi milletinden başlayarak çevresinin, güven ve refah içerisinde yaşamasını temin etmektir. Halkımızın bize yerel yönetimlerde iktidar yetkisi vermesi halinde biz tüm Tokatlıların güven içerisinde yaşamaları için tedbirler alacağız. Onlara hizmetin en güzelini adaletli bir şekilde dağıtacağız.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263