YABANCI DİL AĞIRLIKLI, TEORİK VE UYGULAMALI, İŞ GARANTİLİ

YABANCI DİL AĞIRLIKLI, TEORİK VE UYGULAMALI, İŞ GARANTİLİ

Tokat'ta iş garantili lise açıldı. Sınavla öğrenci alınacak lisede tarım sektörünün ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesi hedefleniyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniveristesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje okulu olarak hayata geçti. Öğrencilerini sınavla alacak okul parasız yatılı şekilde hizmet verecek.

Eğitim süresi 4 yıl olan okulda, 9. ve 10'uncu sınıflarda ortak dersler ile ortak alan dersleri, 11. ve 12. sınıflarda alana kaynaklık eden meslek dersleri, yabancı dil ağırlıklı teorik ve uygulamalı olarak yapılacak. 10. sınıftan itibaren okulda, bölge ve sektör ihtiyaçları ile öğrencilerin mesleki yeterlilikleri dikkate alınarak öğrencilerin alan ve dal seçimi yapılacak.

Uzman eğitim kadrosuna sahip okulda meslek dersleri akademisyenler tarafından Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesinin Eğitim ve Sera alanları kullanılarak yapılacak Tarım Teknolojileri ile Tarla ve Bahçe Bitkileri gibi alanların da olduğu okulda,  öğrencilere modern tarım yöntem ve tekniklerini öğretmek ve böylece Türkiye Tarımına nitelikli ara eleman yetiştirmek hedefleniyor. Mezun olanların kamu ve özel sektörde istihdam edilmeleri sağlanacğı gibi, isterlerse yüksek öğrenimlerine de devam edebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
 kadir kılıç
 kadir kılıç - 1 ay Önce

boş kalmazlar aklını çalıştıran kazanır.proje üretmeye baksınlar

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0