Vekil "Sıfır Borç" Diyor, Aday; 22, Gerçek 38

Yıldırım, Milletvekili Yücel Bulut'un kendisi hakkında söylediği sözler hakkında hukuki süreç başlattıklarını söyledi.  

Vekil "Sıfır Borç" Diyor, Aday; 22, Gerçek 38
banner160

Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti’nin belediye başkan adayı Hüseyin Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde düzenlediği mitingde, yine akıllarda kalacak sözlerle hakkındaki iddialara cevap verdi. Yıldırım'ın "belediyemize 725 dönüm yer kazandırdım" sözlerine, "tapularını göster" diyerek itiraz edenlere miting meydanında  tapuları sallayarak yanıtladı. MHP Milletvekili Yücel Bulut'un, Bahçeli'nin Tokat mitinginde sahneye çıkmadığı ve halkı selamlamadığını belirterek, " Yani hem AK Partili seçmenler kime oy verdiğini gördü 24 Haziran’da bin pişmanlar. Hem de Milliyetçi Hareket Partisine samimiyetle inananlar gördü, hem de Devlet Bahçeli gördü. Yani Yücel Bulut pirince giderken evdeki bulgurdan da oldu" dedi. Yıldırım ayrıca, Bulut'un Erbaa'da sarfettiği sözlerden dolayı hukuki süreç başlattıklarını da söyledi.

İŞTE O MİTİNGDEN ÇARPICI DETAYLAR;

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri çalışmaları kapsamında AK Parti’nin Erbaa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde miting düzenledi. Mitinge AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Oğuzhan Önal,  belediye meclis üyesi adayları ile birlikte binlerce vatandaş katıldı. 

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tokat’ta yaptığı konuşmada Tokat’ta yapılan yatırımları inkar edemeyiz sözlerini hatırlatan Başkan Yıldırım şöyle dedi: “Kıymetli Devlet Bahçeli Cumhur ittifakına çok büyük destek vermiş 51 ilde. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı. Diyor ki Tokat’ta yapılanları inkar edemeyiz diyor. Erbaa’daki körlere sesleniyor. Erbaa’daki sağırlara sesleniyor.  Erbaa’da gözü kör kulağı sağır olanlara Devlet Bahçeli sesleniyor. Kuran’da da ayet var ‘Onların gözü kördür görmezler, kulakları sağırdır duymazlar’ diyor.  Ama güneş balçıkla sıvanıyor mu? Sıvanmıyor. Her ne olursa olsun milletimiz yapılanları hizmetleri görüyor. Ne kadar kararlarsalar karalasınlar karşımıza hangi vekilleriyle, hangi silahlarıyla, hangi oyunlarıyla çıkarsalar çıksınlar biz milletimizle bir olduk beraber olduk bir millet hareketi bir halk hareketi başlattık. İşte buradayız. Her şeye rağmen başaracağız. Erbaa’da 4 tane adayız biz. Dördümüzün de kendimizi anlatması lazım değil mi? Projelerimizi anlatmamız lazım. Yaptıklarımızı anlatmamız lazım. Bire bir çalışmalarda da ne yapmak lazım projeler anlatılır değil mi? Kendine güvenen inanan ne yapar kendini anlatır. Ama bugün görüyoruz ki kendisine güvenmeyen kendisiyle yol yürüyenlerin dahi kendisine güvenmediği kişiler projeyi bir kenara bırakmışlar, kendilerini anlatmayı bir kenara bırakmışlar devamlı iftira, devamlı karalama.”

DEVLET BAHÇELİ DE GÖRDÜ
Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşma ile ilgili hukuki girişimlere başladıklarını söyleyen Başkan Yıldırım şöyle dedi: “Şimdi bizim bir tane bulutumuz var. Kara bulut var karabulut. Yücel Bulut sayın milletvekili seçildiğini unutmuş Tokat’ın milletvekili olduğunu unutmuş 23 dakika konuşmuş 18 dakika bize hakaret etmiş. Dinledik. Bunlarla ilgili gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Hukuki açıdan da. Önemli değil. Şunu anlatmak istiyorum Devlet Bahçeli Tokat’a geldi. Bir köşe yazarının yazdığına göre de görmedim ama ne sahneye çıkıp konuşmuş bu bulut. Ne de sahneye çıkıp halkı selamlamış. Yani hem AK Partili seçmenler kime oy verdiğini gördü 24 Haziran’da bin pişmanlar. Hem de Milliyetçi Hareket Partisine samimiyetle inananlar gördü, hem de Devlet Bahçeli gördü. Yani Yücel Bulut pirince giderken evdeki bulgurdan da oldu. Şu manşet yakışır diyorum. Tokat’ın başındaki karabulut dağılıyor diyoruz bizde.”

“BELEDİYEMİZİN BORCU 75 TRİLYON”
Belediyenin borcuyla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Ertuğrul Karagöl’ün mitinglerdeki görüntülerini sinevizyonda göstererek yanıtlayan Başkan Yıldırım “Kıymetli kardeşlerim bu arkadaşlarımız sahneye çıkıyorlar diyorlar ki belediyenin borcu borcu. Değil mi? Belediyenin 120 Milyon TL borcu varmış. Birisi diyor ki daha doğrusu vekilleri biz sıfır borçla belediyeyi devrettik diyor Gaziosmanpaşa seçim bürosunun açılışında aday da Yıldırım Beyazıt’ta diyor ki 22 Trilyon borçla devrettik diyor. Şimdi hangisi yalancı? İkisi de. Çünkü biz 38,5 Trilyon borçla devraldık. Şuanda belediyemizin borcu da 75 Trilyon. Bunun aksini iddia eden ve bunu ortaya koyamayan namerttir. Vekil sıfır borç diyor. Aday 22 Trilyon diyor. Gerçek 38 Trilyon.”

“BUNLAR YALANA DOYMUYOR”
Valiliğin yaptığı soruşturma sonucunun belgesini alandaki vatandaşlara sinevizyondan gösteren Başkan Yıldırım şöyle dedi: “Belediyedeki bazı arkadaşlar diyorlar. Kendilerine yatırım yaptı diyorlar. Açıkça bunu söyleyemiyorlar da diyorlar. Bununla ilgili valiliğe suç duyurusunda bulunmuş bir vatandaş. Valiliğimiz soruşturma yaptı bununla ilgili ve dedi ki ‘Biz yapmış olduğumuz soruşturma neticesinde belediyemizin yöneticileriyle ilgili 5 yılda sorun oluşturacak fahiş bir gelir artışı görülmemiştir. İddialar asılsızdır.’ Diye bize sonucunu verdi. Her yerden Tokat yiyorlar. Her yerden yalanlanıyorlar. Ama bunlar yalanlara doymuyorlar. Neden? Ellerinde başka bir şey var mı? Ne yapacaklar. Yalanla fitneyle aramızı bozacaklar. Başarabilirler mi? Bir şey elde edebilirler mi? Belediyemizin arşivi herkese açık. Gelip inceleyebilirler. Gelip bu belgeleri hem savcılık aracılığıyla, hem bilgi edinme yasasıyla bizden isteyebilirler. Kendilerine verebiliriz. Ama istemezler. İsteyemezler. Çünkü onlar yalancılar.” 

MESELELERİ RANT, ÇIKAR
Önceki dönemde belediyenin ihalelerini alan İpekyolu A.Ş. şirketinin yönetimini ve yaptığı işleri eleştiren Başkan Yıldırım “İşte çalışma arkadaşlarım. İşte teşkilattaki arkadaşlarım. Bir tanesi belediyeyle iş yapıyor mu göstersinler bana.  Bir tanesi belediyenin ihalesini mi almış göstersinler bana. Bizim ekip arkadaşlarımızın. Bizim ilçe başkanlarımızın hiç böyle işleri olmadı. İşte dert bu işte dava bu. Anladınız mı? Mesele başka kardeşim. Mesele çıkar kardeşim. Mesele rant kardeşim. Başka dertleri yok. 

“TAPULARI GÖSTERDİ”
725 dönüm yerin tapularını soran diğer adaylara dosyalarla cevap veren Başkan Yıldırım tapuların içinde olduğu dosyaları göstererek şöyle dedi: “Bir başka konusu da 7 dönüm yer sattın diyor. Sen diyor bu yerler senin olsaydı satar mıydın? Satardım. İhtiyacım olursa satardım. Siz ev alırken arsa satmadınız mı? Kredi çekmediniz mi? Biz de iş yaparken, hizmet yaparken yeri geldi Erbaa Belediyesinin değerli mülklerini değerlendirdik sattık. Hizmet ürettik. Ama bakın dosyalar dolusu yer kazandırdık. Tapularını görmek isteyen körler, tapuları görmek isteyen sağırlar işte tapular burada. Almak isteyen varsa gelsin alsın. Görmek isteyen varsa görsün. Biz 7 dönüm yer sattık 725 dönüm yer kazandırdık. Stadyuma 32 dönüm yer verdik. İlçe tarıma 11 dönüm yer verdik. Ortaokul İmam Hatip’e 3,5 dönüm yer verdik. Bunlar hariç. Bu kadar da yer verdik. Sen neyi konuşuyorsun. Ama siz ne yaptınız işten çıkarttığınız insanların tazminatını vermek için belediyenin mülklerini sattınız. Bununla mı savunuyorsun kendini. 

Mitingin ardından Başkan Yıldırım ve vatandaşlar parti binasına kadar yürüdü.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 17:21
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
biz dememedikmi ittifak bitmiş
biz dememedikmi ittifak bitmiş - 4 ay Önce

biz demedikmi Erbaada cunhur ittifakından eser yoook bu belediye seçimlerin de ittifakın küçük ortağı ittifağa hiç uymadı ittifakın büyük ortağına attığı iftğidarlar yalanlar ittikakın bozulduğu yorumları havalarda uçuyor.yücel bulutta bu iyttifaka uymayan atıflarda bulununca tokatın tamamındadamı sorusu akıllara geliyor.bence herkes yoluna bu saatten sonra erbaa için söylüyorum AK parti yoluna MHP yoluna kim barajlar altında kalıyormuş bu erbaa erbaa ak partililerin sorunu olmayacak

Erbaalı
Erbaalı - 4 ay Önce

5 yılda borç en az 2 kat olmuş. O kadar iktidar partisi desteğine rağmen bununla da övünüyor...

herkes yoluna evine
herkes yoluna evine - 4 ay Önce

bu seçimde herkes yoluna evine cunhur ittifakı diye birşey erbaa 6 aydır bitmiş MHP liler her nekadar bitmemiş deselerde menfattlerigeriği biz bitirdik dediysek kesin bitmişdir.çünki biz ittikanın büyük ortağı olarak bize yöneltilen ifdira yanal kanpanyası hiçbir parti yapmadı bumudur ittifakın bağlılığı ittika saygı siz yolunuza biz yolumuza okadar

ölümüne akparti
ölümüne akparti - 4 ay Önce

Akparti mhp ittifakımı kalmış bırakın bu işleri ben akpartiliyim başa kim geçerse geçsin oyumu değiştirmem isterse kemal kılıçdaroğlu erbaadan aday olsun yine benim oyum değişmez. mhp sürekli akpartiye ihanet etmekte bunları sineye çekemeyiz reisle bahçelinin arası iyi olabilir ama yerelde öyle değil kimse tutmuyor ağzını

SIRADAKİ HABER