TÜRK ORDUSUNUN SAFINDAYIZ

TÜRK ORDUSUNUN SAFINDAYIZ

Musa Özdemir Haberi - Fırat’ın doğusuna yapılacak muhtemel harekât ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, “Milli meselelerin muhalefeti olmaz” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletinin ve vatanının bekası için Fırat’ın doğusunda yapacağı harekât konusunda tek yürek olmalıyız. Ama, fakat cümleleri ile konumumuzu durumuzu zayıflatma söylemlerinden uzak olmalıyız” diye konuştu.

banner207
ÜLKEMİZE YÖNELİK TEHDİTLERE DÜŞMANIZ
Türkiye’nin hiç kimsenin düşmanı olmadığının altını çizen Kemal Korkmaz, “Bu Emperyalizmin yüz sene sonraki bölgeyi tekrar kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmelerine bir karşı duruştur. Hiç kimsenin düşmanı değiliz. Ülkemize yönelik tehditlere düşmanız” şeklinde konuştu.

KARŞIMIZDA TERÖR ÖRGÜTLERİ VAR
“Terör yuvalarına düşmanız” ifadelerini kullanan Emekli Tuğgeneral Kemal Korkmaz, “Emperyalizmin bu bölgedeki milletimizi kuşatma planlarına karşıyız, düşmanız. Karşımızda PKK/YPG, karşımızda DEAŞ ve bunların kullanacakları bölge halkları olacaktır” dedi.

TÜRK ORDUSUNUN SAFINDAYIZ
Yapılacak operasyonun önemine işaret eden Korkmaz, “Çok hassas planlama gerektiren bir harekât olup tarihsel düşmanlıklar yaratmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Devletimiz ve kahraman ordumuz bunun üstesinden gelecek deneyim ve güce sahiptir. Devletimizin yanında Türk ordusun safındayız” diyerek açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0