TOKATTAN.COM O YAZIYA ULAŞTI

Tokattan.com o heyetin incelemeler sonrası Tokat Belediyesine gönderdiği talimat yazısına ulaştı.

TOKATTAN.COM O YAZIYA ULAŞTI

ÖZEL HABER - Tokattan.com haber sitesi olarak 6 gün önce pazar gündeme taşıdığımız Semerkant Mahallesindeki binaların tehlikeli şekilde kayması ve yarıklar oluşması ile ilgili haberimizin yankısı devam ediyor. Haberimizin ardından salı günü bölgeye giden Çevre Şehircilik Müdürlüğü ve AFAD ekipleri habere konu yerde incelemeler yapmıştı. Tokattan.com o heyetin incelemeler sonrası Tokat Belediyesine gönderdiği talimat yazısına ulaştı.

TAHLİYE

Kaledibi olarak da bilinen Tokat'ın Semerkant Mahallesi sakinleri evlerinde oluşan büyük çatlaklar ve kaymalardan dolayı tepki göstermiş, Tokattan.com'da bu tepkiyi gündeme taşımıştı. Olayın üzerine bölgeye giderek inceleme yapan Çevre Şehircilik Müdürlüğü ve AFAD heyeti konuyla ilgili Tokat Belediyesine resmi bir yazı gönderdi. Vali Yardımcısı Yüksel Ünal imzası taşıyan yazıda Tokat İl Afet  VE Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Tokat Belediyesine 4 konutun tahliye edilmesi gerektiğini bildirdi.

banner207
AĞIR HASARLI

AFAD'ın tahliye yazısının detayında, ilgili evlerdeki kaymaya yamaç eğilimi ve jeoloji ile birlikte kanalizasyon ile içme suyu şebekelerindeki sızmaların neden olduğu bilgisine de yer verdi. AFAD incelemesi sonrası gönderdiği yazıda 5 konutun ağır hasarlı olarak tespit ettiklerini, bir konutun içinde oturan olmadığı, içinde oturulan diğer 4 konutun ise ivedilikle tahliye edilmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 08:45
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0