TOKAT’TA “KAHRAMAN ESNAF SÜPERMARKETE KARŞI”

TOKAT’TA “KAHRAMAN ESNAF SÜPERMARKETE KARŞI”

banner207
Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, AVM'lerin şehir içinde, mahalle aralarındaki küçük esnafa zarar verdiğini ve yok olmasına neden olduğunu belirterek imza kampanyası başlattı. Karşıyaka Mahallesi'nde kurulan Çarşamba Pazar'ında 'Kahraman esnaf süpermarkete karşı' sloganıyla düzenlenen imza kampanyası hakkında açıklamada bulunan Kaya, "Esnafın tüm sorunlarını irdeleyip, gidermek için gereken çalışmalara başladık. Market, AVM ve zincir mağazaları bu esnafımızı tamamen tükettiğini, bizim 50'ye yakın esnafımızın yok olmaya sebep olduklarını gördük. Tekelleşmeye yönelmesini engellemek için ve serbest piyasadaki hareketliliği sağlaması için küçük esnafımızın var olması gerekiyor. Bu hareketliliği sağlamak adına AVM'lerin şehir dışına çıkması için imza kampanyası başlattık. Bizlere destek veren herkese teşekkür ederim. 22 Temmuz'a kadar sürecek kampanyada toplanan imzaları ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunacağız" dedi.

Kaya, ayrıca il genelinde Temmuz ayında belirlenecek bir günde esnaf olarak 1 saat kepenk kapatma eylemi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
yerli tokatlı
yerli tokatlı - 1 yıl Önce

Tabiki de yerel halkımız kazansın,pazarımız kazansın. Lakin pazar diyoruz ama nerede çürükler var, nerede ezikler var doldurup veriyorlar poşetin ağzını da sıkıca kapatıyorlar ki kimse bakamasın diye. Marketlerde de aynı para ve seçtirdikten sonra kimse kusura bakmayacak.. saygılarımla

tokatlılar yabancı büyük mağazalar yedi
tokatlılar yabancı büyük mağazalar yedi - 1 yıl Önce

tokat esnafını büyük cazibeli yabancı mağazalar yedi şunu unutmamak lazım kurt bedeni kemirir tokatta 5 yıldır dev alışveriş mağazaları açıldığında tokat halkı ve çevre ilçeler akın etti bilmedilerki tokat bitecek tokat kayıyor demediler adeda hava attılar yarış kaçtı tokat esnafıda seyretti baka kaldı.eeee sonrada milletvekillerimiz tokata sahip çıkmadılar hükümet tokatı es geçdi yatırımlarda hadi diyelim biraz doğruluk payı var ya biz bireysel olarak ne yapdık internetlerden alışveriş yapdık paradışarı gitti tokat esnafı bitti tokatta dev alışveriş merkezlerine koşduk tokat esnafı hava aldı deyilmi neden bunları söylemiyoruz yazmıyoruz tokata en büyük kötülüğü tokat halkı yapdı üsdekilerin üstüne atmak ahmaklık kandırmacalıkdır vekil neyapsın sen şehrine esnafına sahip çıkmassan herkes kendini bi yoklasın ne kadar yanlış yaptığını sıcak paralar hep dışarı kaydı tokatta kaydı böylece şimdimi aklınız başınıza geldi tokatı böylemi sevdiniz korudunuz yerigelince memleket alışverişde yok

esnaf düzgün olsun
esnaf düzgün olsun - 1 yıl Önce

ben tokata dışardan gelip yerli esnafı övdüğünü hiç duymadım. ki kötülemeleri cabası. kardeşim müşterilerinize karşı güler yüzlü davranın ki adam size gelsin. sen müşterine saygı göstermezsen yerinden kalkıp hoş geldin desen siz tok satıcılık yaparsanız insanlar o beğenmediğiniz süpermarketlere avmlere gidip güler yüz görür oradan alışveriş yapar oturun kendinizi sorgulayın tokatlının da müşterininde hiç bir suçu yok suç sizin esnaflar.

hasan
hasan - 1 yıl Önce

Bence kusura bakmayin hakediyorsunuz esnaf kardeşlerim

Tokatli
Tokatli - 1 yıl Önce

Bencede esnaf hakediyor bu durumu. Esnafta güler yüz yok indirim yok bu durumda AVM ler bize daha cazip geliyor. Tokat'ta tek bir AVM var.oda giderse millet nerden yapacak alışverişi nerede sosyallesecek .Benim gibi gençlerin eglendigi yerler AVM ortamları. Onlarda olmazsa yada şehir dışına tasinirsa iyice sıkıcı hale gelir.

SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0