Tokatlıları Heyecanlandıracak Aday

Ak Parti Tokatlı aday adayını değerlendirmemişti ama, CHP Avcılar'da Tokatlıları heyecanlandıracak bir aday açıkladı.

Tokatlıları Heyecanlandıracak Aday

Cumhuriyet Halka Partisi (CHP) Tokatlıların da yoğun olarak yaşadığı İstanbul'un önemli ilçelerinden Avcılar'a bir Tokatlıyı belediye başkan adayı gösterdi.

CHP, Avcılar Belediye Başkan adayılarının Tokatlı  Turan Hançerli olduğunu açıkladı. Hançerli geçirdiği kaza sonucu iki kolunu da kaybetmesine rağmen, azmi ve başarılı yaşamı dikkat çeken bir isimdi.

AK PARTİ TOKATLI ADAYI DEĞERLENDİRMEMİŞTİ...

Avcılar Belediye Başkanlığı için Tokatlı eski Milletvekili Hüseyin Gülsün'de Ak Parti'den aday adayı olmuş, partisi kendisini değerlendirmeye dahi sokmamıştı. Ak Parti Tokatlılara da jest olacak şekilde 23. dönem Tokat Milletvekili Gülsün'ü aday gösteremese de, CHP ilçedeki Tokatlı dengesini de göz önüne alarak Hançerli'yi aday gösterdi.

İŞTE TURAN HANÇERLİ...

Şu an iki kolu da protez olan Turan hançerli 1975 yılında Tokat'ın Almus ilçesi Sahilköy'de sağlıklı bir çocuk olarak doğdu. 1999 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans ve 2011 yılı Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesini aldı. Marka ve Patent vekili olup, aktif olarak avukatlık yapmaktadır.

hançerli 1993 yılında kaza geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu v%95 oranında engelli kaldı ve iki kolu yerine protez kullanmaya başladı.

İngilizcenin yanı sıra orta seviyede Almanca bilen Hançerli, eşi Deniz Hançerli ile evli, Asya ve Neşe isimli iki çocuk sahibidir.

Türkiye'nin 65 noktasında şubesi bulunan ve kamu yararına çalışan Türkiye Sakatlar Derneği'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Ayrıca, Engellilerin Çatı Örgütü olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Hukuk'tan sorumlu Genel Sekreterlik görevini seçildi.

Denge ve Denetleme Ağı Kuruluşu, Yürütmesi ve Temsilinde aktif rol üstlendi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Ağın yürüttüğü “Seçimin Şeffaflığı” kampanyasının oluşumunda ve yürütülmesinde aktif görev aldı ve kampanyanın süreç ve sonuçlarını uluslararası gazetelere lanse etti.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 11:57
banner244
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman şapkalı
Osman şapkalı - 3 ay Önce

Akp Tokat'ta neyatırımyapmış iyiolur

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0