TOKATLILAR ALMANYA DA BULUŞTU

TOKATLILAR ALMANYA DA BULUŞTU
banner160

Merkezi Köln kentinde bulunan Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (ATYD),  ana sponsor Mali Yapı’nın katkıları ile düzenlediği “Tokatlılar Buluşması” İntersaa Düğün Salonunda yapıldı.

Düzenlenen Tokatlılar gecesinde elde edilen gelirim Tokat’ta bulunan engellilere yardım olarak verileceğini ifade eden Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Başkanı Ömer Yüceşan, Her yıl geleneksel olarak yapılan Tokatlılar Buluşmasını bu yılda  Yoğun bir şekilde bu geceye hazırlandıklarını ifade etti. Başkan Yüceşan,  Kültür ve eğlence gecemiz çok canlı ve neşeli geçti. Avrupa’daki hemşerilerimizle bir araya geliyor ve hasret gideriyoruz. Çünkü Tokat bir sevda, bir özlemdir. Sevdamızı ve özlemimizi doya doya birlikte gidermek, birlikte yaşamak istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Başkan Yüceşan, gecede yaptığı açıklamada “Gecemizde kültürümüzü yaşattık. Gelenek göreneklerimizi, örf adetlerimizi gençlerimizle birlikte yaşadık. Bol eğlence ve müzik oldu.  Safiye Soyman, Faik Öztürk, Ender Bakır, Seyhan Güler eşsiz eserleri ile biz Tokatlılara unutulmaz bir gece yaşattılar Ayrıca sponsorların desteğiyle aldığımız hediyeleri gecemizde çekilişle hemşerilerimize, konuklarımıza verdik. Ben buradan Başta ana sponsorumuz Tokat’ın Yeni Hayat Konutlarını inşa eden Mali Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alptekin beyefendiye ve diğer tüm sponsorlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Köln şehrinde düzenlenen Tokatlılar Gecesine, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik,  Mali Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alptekin, Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri ve üyeleri, çok sayıda Avrupa da Yaşayan Tokatlılar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 11:32
banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER