Tokatlı Gencin Başına Ne Geldi?

19 yaşındaki Murat Sinan Kaçar, 8 yıldır ablası Beyhan Şahin evinde kalıyordu.

Tokatlı Gencin Başına Ne Geldi?

Tokat'ın Turhal ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve ailesi de hala Turhal'da yaşayan 19 yaşındaki Murat Sinan Kaçar, yanında kaldığı ablasının İstanbul'daki evinde bir mektup bırakarak kayıplara karıştı. Babası Dursun Kaçar, "bizi ağlatma" diyerek oğluna geri dönmesi çağrısı yaptı.

Edinilen bilgiye göre, 19 yaşındaki Murat Sinan Kaçar, 8 yıldır ablası Beyhan Şahin evinde kalıyordu. Halkalı İMKB Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğrencisi olan Kaçar, 13 Şubat'ta staj yaptığı Başakşehir'deki ilaç fabrikasına eniştesi Selahattin Şahin tarafından bırakıldı. Fabrikadaki arkadaşlarına bir daha staja gelmeyeceğini söyleyen Kaçar, daha sonra Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Göztepe Sokak'taki ablasının evine gelerek, "Artık mutlu olmayı beceremediğini ve herkesten özür dilediğini" belirten bir mektup bırakıp kayıplara karıştı.

Akşam saatlerinde işten gelen abla Beyhan Şahin ve eşi Selahattin Şahin, Kaçar'ın evde olmadığını gördü. Kaçar'ın odasında el yazısıyla kaleme alınmış mektubu gören Şahin çifti, polise başvurarak kayıp ilanı verdi. Şahin çifti, durumu Kayıp Yakınları Derneği'ne de iletti.

BULUNAN ŞÜPHELİ ÇANTA ONUN

Kayıp olayından bir gün sonra14 Şubat'ta, polis 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şüpheli bir çantayı fünyeyle patlattı.  Patlatılan çantanın, üzerindeki bilgilerden Murat Sinan Kaçar'a ait olduğunu tespit edildi. Çanta, polis ekipleri tarafından Arnavutköy Polis Karakolu'nda enişte Selahattin Şahin'e teslim edildi.

Polis ekipleri, Murat Sinan Kaçar'ın intihar etme olasılığı üzerinde dururken, aile çocuklarının bulunmasını talep ediyor.

banner207
BİZİ AĞLATMA, PERİŞAN ETME

Oğlunun kaybolduğunu öğrendikten sonra memleketleri Tokat'tan İstanbul'a gelen baba Dursun Kaçar, oğlunun Tokat'ın Turhal ilçesinde doğduğunu ve başarılı bir öğrencilik hayatı olduğunu, her yaz tatilini Tokat'ta geçirdiğini anlattı. Öğretmenlerinin oğlunun başarılı ve arkadaşları ile uyumlu olduğunu söylediğini dile getiren baba Dursun Kaçar, oğlunun intihar etmesini olası görmediklerini ifade etti. Baba Kaçar, oğluna dönmesi çağrısında bulundu.

"Her neredeysen gülerek gel, saygıyla başımın üstünde yerin var, bizi ağlatma, artık bizi perişan etme." diyen baba Dursun Kaçar, devlet büyüklerinden de bu konuda yardım istediklerini söyledi.

ABLA: DAYANACAK TAKATİM KALMADI

Abla Beyhan Şahin, günlerdir hasretle kardeşini beklediğini artık dayanacak takati kalmadığını ifade ederek, ne olursa olsun kendisini affedeceklerini dile getirdi.

Enişte Selahattin Şahin, 8 yıldır yanlarında kalan Murat'ı evlatları gibi sevdiklerini anlattı. Bu yaşananlara anlam veremediklerini ve Murat'ın bir önce bulunmasını istediklerini dile getiren Şahin, ailenin tek oğlu olan Murat'ın bulunması için devlet büyüklerinden yardım istedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 15:21
banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0