Tokat Yeşilyurtlu Çocukların Hayalleri Bakın Nasıl Gerçekleşti

Tokat’ta bir doktor Yeşilyurt ilçesine bağlı Yeniköy’de yaşayan ilkokul öğrencilerinin en büyük hayallerinin sinemaya gitmek olduğunu öğrenince, çocukların bu hayallerini gerçeğe dönüştürdü. 

Abone Ol

Yeşilyurt Devlet Hastanesi doktorlarından Mahmut Coşkun, aile doktoru olarak ayda bir defa gittiği Yeniköy’de çocuklara not kağıdı dağıtarak ne istediklerini yazmalarını istedi. Çocuklardan birçoğu sinemaya, müzeye gitmek ve Tokat’ı gezmek istediğini yazarken, bazı çocuklar da çeşitli oyuncaklar istedi. Sosyal medya hesabından “Köy okulundaki çocukların en çok istedikleri. Dileklerini yerine getirmek isteyen parmak kaldırsın” şeklinde paylaşım yapan Coşkun’un çağrısına arkadaşları duyarsız kalmadı. İlkokul öğrencileri bir minibüsle öğretmenlerinin gözetiminde Tokat’a getirilerek hayalleri yerine getirildi. Şehir müzesi ve tarihi mekanları gezen öğrencilere yemek ikram edildi. Daha sonra ilk defa sinemaya giden öğrenciler çizgi film izledi. Sinemadan sonra Tokat Belediyesi çocuk trafik eğitim pistinde öğrenciler akülü araçlara bindi. Parkta oynayarak güzel bir gün geçiren öğrencilerin yaşadıkları sevinçleri yüzlerine yansıdı. 

Sınıf öğretmeni Hakan Öcbe, köyün şehre uzak olması nedeniyle çocukların bir çoğunun şehrin imkanlarından faydalanamadığını ifade ederek, “Şehir ortamını görmeyen çocuklarımız vardı. Köyümüzün aile hekimin destekleri ile çocuklardan bazıları ilk kez sinemaya gittiler, eğlendiler. Bu çocuklardan ilk defa şehre gelenler vardı” dedi. 
Sınıf öğretmeni Hafize Taşkın, çocukların sinemaya giderek şehir gezisi yapacaklarını öğrendikleri günden bugüne heyecan yaşadıklarını, düzenlenen etkinlikle güzel bir gün geçirdiklerini kaydetti. Anasınıfı öğretmeni Banu Bezir ise çocukların çok mutlu olduğunu ifade ederek “Çocukların ufukları açıldı. Köy ortamından sürekli gördükleri ortamdan farklı bir ortama gelerek güzel bir gün geçirdiler” diye konuştu. 

Sosyal medyadan çağrısına destek yağdı 
Dr. Mahmut Coşkun, her ay aile hekimi olarak gittiği köyde çocukların isteklerini bir kağıda yazmasının istediğini belirterek, “Sınıfın yarısı sinema, müze ve şehre gitmek istediklerini yazdı. Tokat’a yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bir köy ve çocukların hiçbirisi daha önce sinemaya gelmemişti. Hatta Tokat’ı görmeyenler de vardı. Bunu sosyal medyada arkadaşlarımla paylaştım. Yurt dışından hediye alıp gönderen, para gönderen arkadaşlarım oldu. Hediyeleri hafta içinde çocuklara vereceğim. Sinemada çizgi film izlediler, bir arkadaşımız yemek ısmarladı yemek yediler, belediyemiz sağolsun trafik eğitim pistinde çocukların en büyük isteklerinden akülü arabaya binmelerine imkan sağladı" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
işde böyle tokatın bazı köyleri
işde böyle tokatın bazı köyleri - 2 yıl Önce

Dr.Mahmut COŞKUN beyefendiye bu fikir projesi için Allah razı olsun diyorum.ben her zaman yazıyor söylüyorum özellikle bu sitede bir tokat sever erbaa sever olarak tokatta fabrika yok işde şu yok bu yok ben diyorrumki tabiki fabrika olsun tarım sanayi spor kültür olsun ama temel tapılacak işler vardırki fabrikadan önce hasdaneden önce okuldan öncesi diye ilimize ilçelerimize EN UZAK köyler yerleşim yerlerinden bahsediyorum bu yazıyı okurken ağladım üzüldüm gerçekden utandımda o çocukların yerine koydum kendimi bir an hangi esirde yaşıyoruz diye hep yakın köylere hizmet ediyoruz birkerede demiyoruz ki şu EN UZAK köylerimizin sorunlarınıda bir dinleyelim diyen yok galiba ben tokatı yönetenlere valimize kaymakamlarımıza vekillerimize il genel meclis üyelerimize sesleniyorum hizmetler sadece yakın göz önündeki köylerimi olur.en iyi hizmet hiç hizmet almamış böyle en uzak köylere bakmak gerekmezmi yoluna suyuna elektriğine okuluna sağlık ocağına fakirine öğrencisine hasdasına bakmak olmazmı

Gercekler
Gercekler - 2 yıl Önce

Helal olsun doktor beye. Böyle duyarlı insanlar lazım topluma. İnsAllah örnek olur başkalarına.

Tokat lı
Tokat lı - 2 yıl Önce

Takdir edilmesi gereken bir davranış. Doktor bey e ve ögretmenlere teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263