Tokat Yaylalarında Oksijen ve Egzoz Dumanı

Tokat yaylalarında ki oksijen yüklü temiz havayı egzoz dumanı ile tanıştırdılar.

Tokat Yaylalarında Oksijen ve Egzoz Dumanı

Tokat'ta adrenalinin insan terine, insan terinin mazot, benzin ve LPG ve çamura karıştığı off road etkinliği vardı. Bir grup Off Road meraklısı, kışın ve 40 santimetrelik karın da etkisiyle Tokat'ın zorlu yayla yollarında özel donanımlı araçlarını zorlayarak heyecan aradılar.

Gerek araç güçlü motorlarının, gerek diferansiyellerinin, gerek özel Off Road lastiklerinin zorlanmasına, gerekse yoğut akaryakıt sarfiyatına aldırmadan yaylaların oksijen dolu havasını egzoz dumanı ile buluşturan Tokatlı ekstrem sporcular zorlu yolları aşmak için birbirleriyle yarıştı. 


"Tokat Extreme Off Road Kulübü" isminde kulüp kuran ve Off Road yapan sporcular, yüksek yerlerde 40 santimetreyi bulan kar yağışını eğlenceye çevirdi. Topçam Dağı üzerinden Akbelen Yaylasına çizilen rota üzerinde zorlu şartlarda ilerlemeye çalışan sporcular renkli görüntüler oluşturdu. 10'dan fazla aracın ve 30'a yakın off road tutkununun katıldığı ve takip ettiği etkinlikte ilerlemekte zorlanan araçlara müdahale yine off road pilotlarından geldi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0