TOKAT YAŞLI NÜFUSU EN ÇOK ARTAN İLLERDEN BİRİ OLDU

TOKAT YAŞLI NÜFUSU EN ÇOK ARTAN İLLERDEN BİRİ OLDU
Abone Ol
Tokat ülkede yaşlı nüfusun en çok arttığı illerden biri oldu. 2010’dan 2018’e kadar geçen sürede Türkiye'deki yaşlı nüfus artışı 1,18 olarak açıklanırken, yaşlı nüfusu en çok artan iller sıralamasında Zonguldak birinci, Tokat ise yetinci sırada yer aldı. Tokat'ta yaşlı nüfus artışının, genç nüfusun işsizliğe bağlı göçüncen kaynaklandığı sanılıyor.
Yaşlı nüfusuna paralel olarak Türkiye’deki huzur evi sayısı da incelenirken özel, diğer ve kamuya bağlı olmak üzere toplan huzur evi sayısının 411 adet olduğu saptandı.

Medya takip kurumu Ajans Press, yaşlı nüfusu ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre yaşlı nüfusu ile alakalı 2018 yılında basına yansıyan haber adedi bin 364 olarak kayıtlara geçti. Bunun yanı sıra huzurevlerinin basında konuşulma oranına bakıldığında 11 bin 359 olduğu görüldü. Haber başlıkları incelendiğinde en çok huzurevlerine yapılan moral ziyaretlerinin konuşulduğu görüldü.

TOKAT YAŞLI NÜFUSU EN ÇOK ARTAN İLLER ARASINDA
Ajans Press’in, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Türkiye’de 2010’dan 2018’e kadar geçen sürede yaşlı nüfus artışı 1,18 oldu. Yaşlı nüfusunun en çok arttığı iller ise sırasıyla Zonguldak, Yozgat, Adana, Ağrı, Adıyaman, Aksaray, Tokat, Iğdır, Mersin, Hakkâri, İzmir ve Antalya olarak kaydedildi. Buna karşın yaşlı nüfusunun azaldığı tek il Gümüşhane olarak gözlendi. Yaşlı nüfusuna paralel olarak Türkiye’deki huzur evi sayısı da incelenirken özel, diğer ve kamuya bağlı olmak üzere 411 adet olduğu saptandı. Sadece bakanlığa bağlı huzur evi sayısı ise 152 olarak kayıtlara geçti.
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
irfan
irfan - 6 ay Önce

yaşlı nüfusu artıyorsa bu demek ki akparti sağlıkta reform yapmış insanlar erkenden ölmüyor demek yani

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263