TOKAT VE BAZI İLÇELERİNE KAR YAĞACAK

TOKAT VE BAZI İLÇELERİNE KAR YAĞACAK

Haftalık hava tahmin raporuna göre cuma günü Tokat'ta kar bekleniyor.

Hafta ilk dört günü hava sıcaklığının bir kaç derece yükselmesi beklenen Tokat kent merkezinde perşembe günü yağmur, cuma günü ise kar bekleniyor. Haftanın ilk dört gününde 9 dereceye kadar yükselmesi beklenen hava cuma günü 2 dereceye kadar düşsede, cumartesi 4, pazar ve parazertesi günleri ise 6 derece civarı olması bekleniyor.

Erbaa; Parçalı bulutların ardından yüzünü gösteren bir güneşle haftaya başlayacak. Haftaya 12 derece sıcaklıkla başlaması beklenen Erbaa'da hava, ortalama hava sıcaklıkları salı; bulutlu 13, çarşamba; parçalı bulutlu 14, perşmbe yağmurlu; 13 civarı olması beklenirken, cuma günü ise karla karışık ğamurla birlikte hava sıcaklığının 6 derece civarına düşmesi bekleniyor. Haftanın devamında ise cumartesi 7, pazar 9, pazartesi günü ise 10 derecelerde seyredeceği tahmin ediliyor.

Turhal; haftaya sabah -1 derece ile başlasa da gün içi sıcaklığın parçalı bulutlu ve 7 derece kadar yükselmesi bekleniyor. İlçede ortalama hava sıcaklığının Salı; bulutlu 9, çarşamba; parçalı bulutlu 10, perşembe; yağmurlu 9, Cuma; karla karışık yağmurlu 4, cumartesi; yağışlı 4, pazar; parçalı bulutlu 7, pazartesi; parçalı bulutlu 7 derecelerde seyretmesi bekleniyor.

Niksar; Yeni hatanın sabahına 1 derece ile başlasada gün içi sıcaklığın parçalı bulutlu 12 dereceye kadar yükselmesi beklenirken, salı 13, çarşamba; 12, perşembe yağmurlu 12, cuma ise karla karışık yağmurlu 4 deece olması bekleniyor. Haftanın devamında cumartesi karla karışık yağmurlu 6, pazar parçalı bulutlu 8, pazartesi ise yağışlı 9 derece olması bekleniyor.

Zile; haftanın sabahına -4 derece soğukla başlasa da, sıcaklığın gün içi parçalı bulutlu 6 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Salı; bulutlu 8, çarşamba parçalı bulutlu 9, perşembe yağmurlu 9, cuma ise karla karışık yapmurlu 3 derece olacağı tahmin ediliyor. Haftanın devamında cumartesi; yine karla karışık yağmurlu 4, pazar parçalı bulutlu 6, pazartesi günü ise 7 derece civarı hava sıcaklıkları bekleniyor.

banner207
Reşadiye; haftaya 1 derec eile başlasa da, gün için sıcaklığın parçalı bulutlu 11 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Salı; bulutlu 12, çarşamba; parçalı bulutlu 11, perşembe yağmurlu 11, cuma ise karla karışık yağmurlu 4, cumartesi karla karışık yağmurlu 6, pazar karla karışık yağmurlu 7, pazartesi ise karla karışık yağmurlu 8 derece olacağı tahmin ediliyor.

Almus; haftaya -1 derece soğukla balasa da, gün içi sıcaklığın parçalı bulutlu 8 derecelere kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Salı bulutlu 10, çarşamba parçalı bulutlu 9, perşembe yağmurlu 9, cuma ise karla karışık yağmurlı 1 derece olması bekleniyor. Haftanın devam cumartesi yağışlı 3, pazar karla karışık yağmurlu 5, pazartesi ise yağışlı 5 derece olacağı tahmin ediliyor.

Yeşilyurt; haftaya -6 derece gibi soğuk bir havada başlaması beklenirken, gün içi sıcaklığın parçalı bulutlu 5 dereceye kadar yükseleceği, sıcaklıkların hafta içi salı; bulutlu 7, çarşamba; parçalı bulutlu 7, perşembe yağmurlu 8, cuma kar yağışlı 1, cumartesi kar yağışlı 3, pazar parçalı bulutlu 4, pazartesi günü ise 5 derecelerde seyredeceği bekleniyor.

Artova; güne -6 derece ile başlasa da gün içi sıcaklığın 4 derecelerde seyredeceği, sıcaklığın salı; bulutlu 6, çarşamba parçalı bulutlu 6, perşembe; yağmurlu 7, cuma; kar yağışlı -1, cumartesi; kar yağışlı 2, pazar; parçalı bulutlu 3, pazartesi parçalı bulutlu 4 derece 

Pazar ilçesi; haftaya -2 derece ile başlasa da, sıcaklığın gün içi 7 dereceye kadar çıkması beklenirken, salı; bulutlu 9, çarşamba; parçalı bulutlu 10, perşembe; yağmurlu 9, cuma karla karışık yağmurlu 4, cumartesi yağışlı 4, pazar parçalı bulutlu 7, pazaresi parçalı bulutlu 7 derece şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Sulusaray; haftanın sabahına -4 derece ile başlasa da gün içi sıcaklığın parçalı bulutlu 5 dereceye kadar yükseleceği tahmin edilirken, ortalama sıcaklıkların salı; bulutlu 7, çarşamba parçalı bulutlu 7, perşembe yağmutlu 8, cuma kar yağışlı 1, cumartesi kar yağoşlı 3, pazar parçalı bulutlu 4, pazartesi parçalı bulutlu 5 dercelerde seyretmesi bekleniyor.

Başçiftlik; haftanın ilk gününe eksi derecelerde başlayan ilçelerimizden. Pazartesi gününe -3 derece ile başlayan ilçemizde sıcaklığın gün içi parçalı bulutlu 4 dereceye yükselmesi beklenirken, ortalama sıcaklıkların salı; parçalı bulutlu 5, çarşamba; parçalı bulutlu 4, perşembe karla karışık yağmurlu 4, cuma kar yağışlı -3, cumartesi kar yağışlı -1, pazar kar yağışlı 0, pazartesi kar yağışlı 1 derece civarlarında olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 12:48
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0