TOKAT VALİLİĞİ DUYURDU

TOKAT VALİLİĞİ DUYURDU

Tokat'ın Erbaa ilçesi Alan Köyü karantinaya alındı...

Tokat Valiliği; Koronavirüs (COVID-19) salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27 ve 72. maddeleri kapsamında, Erbaa ilçesi Alan köyünde, 15.04.2020 tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantina uygulamasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." şeklinde yayınladığı duyuruyla Alan köyünün karantinaya alındığını duyurdu.

Covit-19 salgınının başlamasının ardından köye getirilen bir cenazenin korona virüsten ölen bir kişiye ait olduğu, köylünün bu durumu ciddiye almadığı ve o kişiyi habersiz ve önlemsizce defnetmesi sonucu cenazeye katılanlardan bir çoğunun virüsü kaptığı ve köyde hızla yaydığı iddialar arasında.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taliha akbaş
Taliha akbaş - 3 ay Önce

Ya gidin işinize ne çabuk unuttunuz geçmişi herkeste günden gelen verem vardır erkekler sıradan çiftleşme temizlik başka bir şey hijyen bambaşka cenaze gelmiş miş

abdullah
abdullah - 3 ay Önce

Kınık köyüde vardı sanki

Haberin içeriğini lütfen düzeltin!
Haberin içeriğini lütfen düzeltin! - 3 ay Önce

Böyle bir iddia yok. Olay tam olarak şöyle oldu:
Evet yaklaşık 2 hafta önce bir cenaze oldu ama o cenazemiz Covid-19 değildi. Kaldı ki öyle bile olsa devlet oluşacak riskten dolayı cenazeyi o şekilde vermez. Zaten o gün kolluk kuvvetleri köye gelip halkı neler yapılması hususunda bilinçlendirmiş. Haberin önlemsiz kısmı bir nebze doğru o da kolluk kuvvetlerinin köyümüze gelmeden önceki kısmı. Tabii o süre zarfında da virüsü taşıdığı düşünülen kişiler kalabalık arasına girmişti. Bu cenazemizden sonra da yaklaşık 3-4 gün önce vefat eden amcamızın eşi Covid-19 teşhisi ile vefat ediyor. Tabii virüs eşinden dolayı değil, cenazeye katılanlardan dolayı bulaşıyor maalesef. Bu cenazede de zaten köyümüzde hiçkimsenin cenazeye katılmasına müsaade edilmedi. Sadece aile fertlerinin katılımı ile cenazemiz defnedildi.

Yani sanıldığı üzere ilk vefat Covid - 19 değildi. Gerekli önlemler sonradan da olsa alınmıştı. 2. vefat Covid-19 idi ve cenazeye katılan yalnızca 5-10 kişi idi.

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0