Tokat Ülkü Ocaklarından Şahlanış Gecesi

Tokat'taki Şahlanış Gecesine katılan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Harekatımızı, davamızı, camiamızı zayıf düşürmeye çalışan kanını bir kene gibi emmeye çalışan üçkağıtçılara, sahtekarlar asla taviz vermeyeceğiz” dedi. 

banner160

Tokat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı tarafından‘’Şahlanış Gecesi’’ Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonunda düzenlendi. Ülkücü gençler ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği gecenin açılış konuşmasını Tokat Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Mustafa Ersagun Dalan yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Çalışkan’ın konuşmasının ardından ise ünlü sanatçı Ali Kınık sahne aldı. Gençlerin "Ali Ayşe'yi Seviyor" şarkısıyla sevdiği Kınık'a ülkücüler eşlik etti. Kınık’ın konseri sırasında salona giriş yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ”Gençliğe kılavuz Olcay Kılavuz” tezahüratları ile karşılandı. Salonu dolduran ülkücülere konuşma yapan Başkan Kılavuz, 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde yaşananlar ve gelinen noktayı değerlendirdi. Referandum sürecinde MHP’nin verdiği desteği dile getiren Kılavuz, “Maalesef içimizde ve dışımızda ki bazı art niyetliler ‘efendim AKP iktidarına destek veriyor’ veyahut ta ‘’AKP ile birlikte hareket ediliyor’’ diye bir takım acımasızca eleştirilerde ve yanlış yorumlarda bulunuyorlar. Sizlerde biliyorsunuz yakından takip ediyorsunuz. Türkiye’mizin ardı önü tıkanmış durumda. Bir tarafta İŞİD, bir tarafta PYD, bir tarafta YPG, PKK, DHKPC, TİKKO ve devletin her yerine sızmış bir Allahsız kitapsız FETÖ var. Şimdi bunlar böyle iken bu alçaklar her tarafa sızmışken nasıl devletimize, nasıl milletimize, nasıl kutlu değerlerimize sırtımızı döneriz de mevcut siyası iktidara kısır bir döngü içerisinde çatışabiliriz. Bugün milletimize sahip çıkmayıp bu ateşle baş başa bırakıp ne zaman sahip çıkacağız. Onun için böylesine art niyetli kişilerinde olduğunu görmekteyiz. Bunlara taviz veremeyiz. Harekatımızı, davamızı, camiamızı zayıf düşürmeye çalışan kanını bir kene gibi emmeye çalışan üçkağıtçılara, sahtekarlar asla taviz vermeyeceğiz. Davamıza sahip çıkacağız ve davamızın da yarınları sizler olacaksınız’’ şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından Genel Başkan Kılavuz’a Kerküt’ten Tokat’ta gelen Ümit Abdurrahim ve ailesi Kur-an’ı Kerim hediye etti. Kılavuz’un konuşmasının ardından sahne alan Ahmet Şafak sevilen parçaları ile ülkücülere unutulmaz bir gece yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 10:16
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücülük
ülkücülük - 2 yıl Önce

ülkücülük başka bir şeydir devletine milletinebağlı doğru ve dürütlüğün özüdür vatandır halkını sevendir yaşamak lazım tatmaklazım insana huzur verir güven veriri birlik beraberliği çağrıştırır islamı ve ahlakı vatanı önde tutar ülkücülük insanın ruhunda geninde vardır zaten atatürkün dediği gibi damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.Allahım birliğimizi bütünlüğümüzü daim etsin

SIRADAKİ HABER