TOKAT'TAN MESAJ VAR; KONUŞSANA MÜSLÜMAN SESİN HİÇ DUYULMUYOR

TOKAT'TAN MESAJ VAR; KONUŞSANA MÜSLÜMAN SESİN HİÇ DUYULMUYOR

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı Çin zulmü altında bulunan Doğu Türkistan'da yaşanan olaylara dikkat çekmek için zulümle ilgili fotoğraflardan oluşan resim sergisi açıtı. Sergilenen fotoğrafların arasındaki, "konuşsana Müslüman, sesin hiç duyulmuyor. Yoksa Uygur Türk diye mi ümmetten sayılmıyıyor?" yazılı resim dikkat çekti.

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı Çin zulmü altında bulunan Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara dikkat çekmek için meydan da resim sergisi açtı. Açılışa İYİ Parti İl Başkanı Ömer Sağol'un yanı sıra Merkez İlçe Başkanlığı partililer ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılan standa vatandaşlar resim sergisini gezerken yaşanan olaylarla ilgili duygularını anlatmaları için de mektup yazacakları bir alan oluşturuldu. Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı olaylara sessiz kalındığını söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, parti olarak bu vahşete karşısında asla sessiz kalmayacaklarını ifade etti.
 
Başkan Sağol yaptığı açıklamada; “Biz yaşanan olaylara dikkat çekme adına böyle bir stant açtık. Doğu Türkistan normalde baktığımız zaman Türkiye’nin toprak yüzölçümünün iki katına sahip. 35 milyon Türk vatandaşı vardır, soydaşımız vardır, dindaşımız vardır. Bunların yanında olacağımız mücadele sadece Doğu Türkistan için değil, tüm Türk devletleri için, tüm mazlum milletler için bir önderlik olacaktır. Tüm vatandaşlarımıza katılımından dolayı sessiz kalmadıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0