TOKAT'TA YÜRÜYEMEYEN VEYA YÜRÜME ZORLUĞU ÇEKEN HASTALAR İÇİN

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşlı hastalar, engelliler ve yürümekte zorluk çeken hastaların ulaşımı golf aracı ile sağlanıyor. 

Tokat şehir merkezinde bulunan hastaneye otobüsle ve yaya olarak gelen yaşlı ve engelli hastalar, istediği poliklinik servisinin önüne kadar golf aracı ile ücretsiz götürülüyor. Oldukça geniş bir alanda bulunan hastanede bölümler arasında da hastaların ulaşımı golf aracı ile sağlanıyor. Ayrıca hastanede akülü sedye ile hastalar servislerden ameliyathaneye, ameliyattan yataklı servislere götürülüyor. 

Hastaları sevindiren hizmet 
Yaklaşık 300-400 metrelik mesafeyi yürümekte zorlanan hastalar hayata geçirilen uygulamadan oldukça memnun. TOGÜ Hastane Müdürü Öğretim Görevlisi Salih Gümüş, hastanenin farklı bölümleri arasında hastaların rahatça ulaşımının sağlanması için golf aracını devreye soktuklarını kaydetti. Hastane girişinde duraktan alınan yaşlı ve engelli hastaların pilot uygulama ile gitmek istediği servise kadar ulaşımının sağlandığını ifade eden Gümüş, “Şu an tek araçla hizmet veriyoruz. Hastane kampüsü içeresinde bu araçların sayısını artırarak engelli, yaşlı, hamile hastalara yardımcı olmak üzere yapmış olduğumuz bir uygulama. Hastalarımız uygulamadan oldukça memnun. Çünkü durak alanında poliklinik alanına kadar uzun bir mesafe var. Ücretsiz olarak hastalarımızı polikliniklere ulaştırıyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
hizmet böyle olur işde
hizmet böyle olur işde - 1 yıl Önce

Allah razı olsun düşünenlerden hizmet böyle olur hasdalar ve hasda yakınları için keşke diğer hasdanelerdede olsa

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0