Tokat'ta Seçim Sabahı Can Sıkan Görüntüler

Whatsapp ihbar hattına gelen bilgi ve görüntüler üzerine irtibata geçtiğimiz belediye çalışanları, belediye binasına sokulmadıklarını o sebeple belediye önünde beklediklerini, akıbetlerinin ne olacağını bilmediklerini söylediler.

Tokat'ta Seçim Sabahı Can Sıkan Görüntüler
banner160

Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka Belde Belediyesinde sabah çalışanlar aşevi ve belediye binasına alınmadı. Ak Parti'den aday olan ve seçimi kazanan Mehmet Başar'ın henüz mazbatasını almadan, belediye aşevi ve belediye hizmet binasını kilitlediği ve çalışanları içeri almadığı bildirildi.

Whatsapp ihbar hattına gelen bilgi ve görüntüler üzerine irtibata geçtiğimiz belediye çalışanları, belediye binasına sokulmadıklarını o sebeple belediye önünde beklediklerini, akıbetlerinin ne olacağını bilmediklerini söylediler. Alınan bilgiye göre; Ak Parti'den seçimi kazanan Mehmet Başar'ın, eski başkan Sebahattin şenel henüz görevi devretmediği halde makam arabasının anahtarını da aldığı gelen bilgiler arasında. Belediye hizmet binasının da Başar'ın görevlendirdiği kişilerce kilitlendiği söyleyen İşçiler Başar'ın seçim konuşmalarında, seçilmesi halinde belediyede çalışan kimsenin ekmeği ile oynamayacağını söylediğini belriterek, sözünde durmamasından endişelendiklerini dile getiriyorlar.

2014 yılı seçimlerinde Erbaa Belediyesi'nin MHP'den devir alınmasının ardından da benzer bir süreç yaşanmış bir çok kişi işsiz kalmıştı. Haber merkezimize gelen bilgilere göre; Karayaka'da başlayan sürecin, Erbaa'dan da hoyrat ve nezaketsiz ilerlediği yönünde bilgi ve görüntüler geliyor.

Karayaka Beldesinde belediye başkanı seçilen Mehmet Başar'ın Durmuş Aslan'ın desteklediği aday olduğu ve onun sözlerinden etkilendiği iddia edilirken, belediye işçilerinin işten çıkarılacakları endişesi ile belediye aşevi önündeki bekleyişleri sürüyor.

Konuyla ilgili Ak Parti'nin Tokat ve Erbaa'daki yetkili organları veya Karayaka'da seçimi kazanan ve iddiaların odağında olan Ak partili Mehmet Başar'ın açıklama yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 12:51
banner155
YORUM EKLE
YORUMLAR
kim atarsa atsın işçiyle uğraşanların allah belası
kim atarsa atsın işçiyle uğraşanların allah belası - 5 ay Önce

kim işçiyle uğraşırsa kim işçi atamakgibi adi işlem yaparsa o belediye başkanınında meclis üyelerininde Allah belasını versin verirde zaten çünki ahhhhh alanın belasını bulur Allah aynı acıyı ailesine verirki sen başkasının canını yakdın senin canın yansın diye ama işçi atan belediye yetkililerinin attıkdan sonra belalarını bulanlarınıda gördük onlarında ağladıklarını gördük çünki erbaadan iyi biliyoruz

Serkan
Serkan - 5 ay Önce

Desene BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİ
İLK İCRAAT GÖNÜL YIKMAK!!!!

BURSA'DAN YILMAZ
BURSA'DAN YILMAZ - 5 ay Önce

DAHA BUNLAR KARAYAKA'NIN İYİ GÜNLERİ İNŞALLAH SONU BÖYLE OLMAZ HER NE DIŞARDA OLSAMDA KÖYÜMÜN BU HALLERE DÜŞMESİNE ÜZÜLÜYORUM

Haaaaaa aklıma Erbaa MHP belediyesi geldi
Haaaaaa aklıma Erbaa MHP belediyesi geldi - 5 ay Önce

Haaaaaaaa bu haber bomba haber aklıma bir an 1994 de MHP belediyesine seçilen ahmet yenihan geldi yinemi işçi atmalar yahu yetmedimi partisi ne olursa olsun ayııııppp beeeee Allahdan korkun insanları ekmeğinden etmek kadar adi bir şey varmı günaaaaaah be Allah sorar adama şu anda Erbaa belediyesindede bekleniyor çünki MHP belediyelerininde gelir gelmez ilk icraatları işçi atmakdır bunlar başka becerileri yokdur.hizmet etmezler ama intikam alamayı çok becerirler erbaadan örnek 1994 tarihi hiç unutmuyoruz şimdi erbaayı adım adım takip edeceğiz işleri atacaklarmı atmayacaklarmı diye adeta kameralarımızı açdık bekliyoruz inşAllah böyle birdaha hata yapmazlar ama güvenmiyoruz

gariban işçiyle uğraşan başkanların allah belasını
gariban işçiyle uğraşan başkanların allah belasını - 5 ay Önce

işçisiyle uğraşan belediye başkanlarının Allah belasını versin kim olursa olsun sizn başka işinz gücünüz yokmu insanların hemen ekmeğiyle oynuyorsunuz iş yapamayacağını anlayan belediye başkanları ilk icraatları işçi atmak güçleri onlara yetiyor ellerini fırsat geçdiğinde hırslarını işçiden alırlar YENİHAN GİBİ günah değilmi yazıkdeğilmi seçimden önce Allah deyip seçimden sonra yAllahmı diyorsunuz

Karayaka
Karayaka - 5 ay Önce

Aş evin den gün lük on haneye yemk gidiyor blkide daha fazla burasini kapattilar şimdi o haneler nerde ymk erzak alip yiycekler söylüyorüm bur dan büyüklerime hak mi bu hak mi

Karayaka Doğru Söz
Karayaka Doğru Söz - 5 ay Önce

Yapılan bu ilk icraat 5 yıllık bir kinin görgüsüzlüğün ve yobazlığın sonucu belediye kimsenin babasının malı değil orası devlet kurumu. Yazıklar olsun. Kaymakam nerede

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

KAMUOYUNA DUYURULUR…

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminin herhangi bir sıkıntı yaşanmadan sona ermiş olması ve kazanan taraf olmamız dolayısıyla mutluluğumuzu tüm Karayaka halkı ile birlikte yaşıyorum.

Bugün yani 01.04.2019 günü sabah saatlerinde tarafıma ulaşan bilgiler doğrultusunda, belediye görevlisi birkaç kişi tarafından Karayaka Belediyesine ait taşınır malların taşınmaya ve resmi evrakların imha edilmeye çalışıldığı bilgisinin tarafıma ulaşması nedeniyle, her ne kadar Belediye Başkanlığı görevini devralmasam da ileriki tarihlerde ortaya çıkabilecek hukuki süreçleri koruma altına almak adına, belediye görevlilerine uyarıda bulunarak tedbir alınmasını sağladım.

Alınan bu tedbir bir kısım art niyetli kişiler tarafından belediye görevlilerinin daha görevi devralmadan işten çıkartıldığı yönünde resim ve bilgi paylaşımları yapılarak hakkımda kamuoyunda gerçeği yansıtmayan asılsız iddialar ile algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Diğer bir husus ise, Belediye Aş Evinde çalışan personelin seçim sürecinde yoğun bir çalışma sarf ettiği görüldüğünden dinlenmelerini sağlayabilmek amacıyla 1 (bir) gün süreyle izin yapmaları istenmiştir. Ancak bu husus ta art niyetli kişiler tarafından asılsız iddialar ortaya atılarak, burada görevli olan personelin de işten çıkartıldığı yönünde haber yayılmıştır.

Yerel basına yansıyan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve herhangi bir işten çıkartılan personelin olmadığını, daha görevi dahi devralmadan asılsız iddialar ve paylaşımlar ile Karayaka halkına şahsımı karalayan ve küçük düşürecek algı oluşturulmaktadır.

Mehmet BAŞAR
Karayaka Belediye Başkanı


SIRADAKİ HABER