Tokat'ta Kedi Kurtarma Operasyony

Tokat'ta boş durumda bulunan bir dükkanda mahsur kalan kedi itfaiye ekipleri tarafından kilidin vidaları ispiralle kesilerek kurtarıldı. 

banner207
Behzat Bulvarı Hocaahmet Mahallesinde ikamet eden Cihangir Mardin'e ait olan 'Sakız' isimli ev kedisi gece saatlerinde girdiği boş durumda bulunan ve kapıları kilitli olan dükkanda mahsur kaldı. Geceyi dükkanda geçiren kediye sahipleri kapının altından mama vererek besledi. Sabah saatlerinde ise kedisinin kurtarılması için Mardin itfaiye ve polise haber verdi. Polis ekipleri ve itfaiye ekipleri kedinin kurtarılması için seferber olurken, iş yeri sahibine ulaşılamadı. İtfaiye ekipleri tarafından kapı asma kilidin vidalarının ispiralle kesilmesi suretiyle açıldı. Korkudan iş yerinin içerisine gizlenen kedinin bulunması fazla sürmedi. Korkudan açık kalan kapıdan kaçan kediyi sahibi evinde buldu. Kedisine sarılarak hasret gideren Mardin, "Evimizde baktığımız kedimiz bahçeden yan taraftaki boş durumdaki dükkanın arka camdan geçmiş. Biraz da korkmuş, çok haylaz değildir kedimiz" dedi. 

Öte yandan geçtiğimiz yıl aynı iş yerinde mahsur kalan başka bir kedi itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda kurtarılabilmişti. Tokat Valiliği tarafından Huzur Güven Tokat Projesi kapsamında yapılan ‘Güvendesin’ projesi hayata geçirildi. Gazi Osman Paşa Polis Merkezinde bir oda ev odası gibi özel olarak dizayn edildi. Şiddete uğramış kadın ve çocukların pozitif ayrımcılık uygulamaları doğrultusunda polis merkezine gelen diğer şahıslardan ayrı tutulacağı, işlemlerinin aile içi ve kadına karşı şiddet konularında gerekli eğitimi almış bayan polis memurlar tarafından gerçekleştirileceği güven odası basına tanıtıldı. Polis Merkezlerinde bulunduğu süre içerisinde şiddet mağduru kadınların kendilerini güven içerisinde bulacakları güven odasıyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şiddet mağduru olan kadınlara yönelik olarak polis merkezinde güven odasını oluşturulduğunu belirterek, “Güven odasında şiddet gören kadınların ifadesini bayan polis memurlarımız alacak. Yani kadınların görmüş oldukları psikolojik rahatsızlıklardan bir nevi kurtarmaya çalışıyoruz. Buradaki işlemlerin ardından savcılığın vereceği talimatla sevgi evlerine yönlendirme yapılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:48
banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0