Tokat'ta Ekmek İŞKUR'un Ağzında

Tokat'ta Ekmek İŞKUR'un Ağzında

TOKAT HABERLERİ - Tokat’ta objektiflere takılan uzun kuyruk dikkat çekti. Kuyruğun yeni çıkan bir ürünü ilk alanlardan biri olma kuyruğu değil geçici bulup eve ekmek götürme umuduyla oluşan kuyruk olduğu ortaya çıktı.

İldeki çeşitli kamu kuruluşlarına İŞKUR aracılığı ile 6 ay süreli geçici işçi alınacağını duyan vatandaşlar, İŞKUR İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

SADECE BİN 500 KİŞİ ALINACAK...

banner207
İşkur'un, İl merkezi ve ilçeler dahil belediyeler, müftülükler ve özel idare gibi kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere toplam bin 500 kişiyi işe alacağını duyurması kurumun önünde kuyruk oluşmasına yetti. Maaş ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak programdan faydalanmak isteyen vatandaşlar İŞKUR İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. İŞKUR yetkilileri başvuru yoğun olunca, adayları sırayla içeriye aldı. 

Yine bir seçim öncesine denk gelen geçici işçi alım operasyonu için Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada, bin 500 kişinin işe yerleştirileceği, bu işçilerin çalışma sürelerinin 6 ay olacağı, başvuruların 28 Ocak 2019 tarihinde başlayyacağı ve 1 Şubat 2019 tarihinde sona ereceği bilgilerine yer verildi.

Şahsi başvurular İŞKUR’un resmi internet sitesinden de yapılabilecek. Alınan müracatlarla oluşacak kayıtlar sonrasında müraacat edenler arasında noter huzurunda kura çekilecek.  Açıklamaya göre kurada adı çıkan işçiler 9 Ağustos 2019 tarihine kadar istihdam edilecek. Geçici de olsa, iş kuyruğundaki bazı vatandaşlar kısa süreli iş sahibi olacağı ve evine ekmek götürebileceği umuduyla beklemeye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0