TOKAT'TA BU YIL DA ACEMİ KASAPLAR HASTANELİK OLDU

Dursun Ekrem Er Haberi - Tokat'ta kurban keserken yaralanan acemi kasaplar hastanelik oldu. İlçelerle birlikte toplam bilanço 107 kişi olarak açıklandı.

Tokat'ta bayram namazı sonrasında kurbanlıklarını kendileri kesmeye çalışanlar veya kasaplara yardımcı olan vatandaşlar kesici aletlerle ya da boynuz darbesiyle yaralanarak hastanelik oldu. Hastaneye kendi imkanları ile gelen vatandaşların kimi Elinden kimi elinden kimi de bacağından yaralandı. Basın mensuplarının sorularına esprili yanıt veren bir vatandaş, "Babam kesti elimi, başka bir şey yok. Karşı taraftaki tosun gitti zaten. Elimi de babam kesti, kendim kesmedim yani” diye konuştu. İlk müdahalesi Tokat Devlet Hastanesi acil servisinde yapılan vatandaşları protokol üyeleri de ziyaret ederken, il genelinde kurban keserken yaralanan kişi sayısı 107 olarak açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 10:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu kurman kesim hataları kazaları
bu kurman kesim hataları kazaları - 12 ay Önce

Bence kurban kesen insan tam ehil olamıyabilir ama kendincede ben kasabım havalarıylada bıçakeline almamalı kurbanlık kesen insanlar gayet sakin sabırlı aklı başında olmalı yardım edenlerde bıçakla kesmeye çalışana yardımcı olurken bıçağa yakın olmamalı bıçağın sıçrayacağını hesap ederek karşısında durmalı aksi halde insanlar kendi canından olduğu gibi başkalarının karşısındakinin bile canını tehlikeye sokabilir veya sakat bırakabilir.bilmiyorsanız yapamayacaksanız yapana bilene bırakmalısınız ben yaparım deyip işbiliyor gözükmeyin artisliğinde lüzümu yooooook

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0