TOKAT'TA ALTERNATİF SAHİL KEYFİ

Almus Barajı kenarına bungalov evlerin yanı sıra plaj yapılması planlanıyor.

Abone Ol

Nurhan İçmez Haberi - Tokat'ta denizden yüzlerce kilometre uzakta ama görüntülere başka bir şey söylüyor. Manzarası ve imkanları ile Almus Baraj Gölü denizi olmayan Tokat'ta vatandaşlara alternatif deniz keyfi sunuyor.

Almus ilçesinde baraj gölü kenarına oluşturulan mekanda vatandaşlar baraj manzarasının keyfini çıkartıyor. İl merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta bulunan baraj kenarında oluşturulan mekanda mavi ile yeşilin buluşmasını izleyen vatandaşlar adeta plaj havası yaşıyor. Armut koltukta güneşin tadını çıkaranlar ayrıca tekne turu yaparak farklı bir gün geçiriyor. Renklenen ilçeye her geçen gün ziyaretçi sayısı artarken vatandaşlar baraj kenarına plaj yapılmasını arzu ediyor. 

Tesis işletmecisi Özkan Gündüzlü, denizi olmayan Tokat’ta baraj gölünün manzarasını değerlendirmek arzusu ile yola çıktıklarını kaydetti. Baraj kenarına bungalov evlerin yanı sıra plaj yapmayı planladıklarını ifade eden Gündüzlü, “Buraya gelip oturan vatandaşlar baraj gölünün bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk diyor. Önümüzdeki süreçte plaj yapmayı da düşünüyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bazen şaşıyor kalıyorum
Bazen şaşıyor kalıyorum - 1 yıl Önce

Bazen şaşıp kalıyorum biz insanlara yahu Tokat yeşillikler ili bol soğuk temiz suları olan ilimiz ilçesiyle köyüyle yaylasıyla herşeyi ama bakıyorum biz tokatlılarda dahil bozkır biryere gidip iki ağaç görsek küçük şelale görsek ballandıra ballandıra selfi çekerek orayı gösteririz yakınlarımıza sevdiklerimize yani kendimizdeki tokattaki katkat güzellikler var onları çekip paylaşmak yerine bozkırda başka yöreleri paylaşırken sevinçden uçarız biz niye böyleyiz ya başkasının çorbası bize kebap gibi gelir kendi kebabımıza bakmayız aynen bu örneğe benziyoruz Allah aşkına biz tokatlılar biraz kendimize gelelim elimizdeki güzellikler başka yerde yok kilometrelerce uzağa tatile gitmeye çok paralar harcamaya ne gerek var tokat varya ilçeleri varya yaylalarımız varya ormanlarımız varya

biz tokatlıların yanlışları
biz tokatlıların yanlışları - 1 yıl Önce

biz tokatlılar başkasının yabancı yerde otunu suyunu görsek ne güzelyer diye yazar paylaşırız sosyal medyadan ama tokatımızın böyle güzelliklerini tokatın tamamı hiç bilmiyor neden kendi şehrimize bu kadar yabancıyız anlamak mümkün değil başkarı tokatagelir ilkdefa ilçeleride dahil bu nekadar yeşil topraklarınız var de hayran kalır biz tolatlılarda tokatın yarısı kadar olmayan yerleri övmekle bitiremeyiz yalanmı bizler tokatlıyız tokat çok güzel beğenmeyenler çıkar gider kimseyi zorla tutmuyorlar bir yerde

Metin sahi
Metin sahi - 1 yıl Önce

ÇOK cok guzelolmus ilerlerde dahadaguzel olur almusayakisir

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263