Tokat'ta Açım Aç feryadı

Tokat’ta bugün 9 bin 217 kişinin müraacat ettiği bin 500 kişilik geçici iş için gerçekleştirilen  İŞKUR çekişilerinde dramatik görüntüler yaşandı. 

İŞKUR'un geçtiğimiz günlerde duyurduğu bin 500 kişilik geçici işçi alımıyla ilgili Tokat'ta uzun kuyruklar oluşmuştu.  Bin 500 kişilik Geçici iş için Tokat genelinde 9 bin 2217 kişinin müracat ettiği ortaya çıktı. 

Tokat'ta noter huzurunda yapılan iş kurasını izlemek isteyen işsizler ordusu salonda yer bulamadı. Salona girebilenlerin bir çoğu yapılan çekilişlere tepki gösterdi. Daha önce de Tokat'ta İŞKUR için yapılan kura çekilişlerinde olaylar çıkmış, bazı vatandaşlar bu kuralarda hile olduğu, listelerin önceden belirlendiğini iddia ederek tepki göstermişti.

Bugün yapılan kura çekilişinde de aynı geilimler yaşandı. Bir vatandaş kura çekişine tepki gösterirken, "sizi mahkemeye vereceğim" diye seslendi. Başka bir kadının ise, kurada ismi çıkmayınca açım aç diye bağırdıktan sonra, kameralara yansıyan bölümde, "akşam oldu nerede. Noldu, ekmek istiyorum versene. Kaç kere İŞKUR'un önüne gittim yok" diye çaresizlik içinde ağlayarak iş istemesi yürekleri burktu. Öte yandan salondaki görevlilerin kadını salondan atmak için iki de bir güvenliği çağırması da kameralara yansıdı.

Tokat'taki bu son tablo kentte yıllardır uygulanan yanlış siyasi politikalarla birlikte, içinde olduğumuz derin krizin de ilk yansımaları gibiydi. Yıllardır Tokat'a sanayi kuruluşları kurmak yerine, o bütçeleri her seçim öncesi geçici işe alımlara harcamanınn bir sonucu yaşanıyor adeta. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

BAYAN İŞ İSTIYOR AC OLDUĞUNU SÖYLÜYOR YANDA OTURAN KİŞİ GÜLÜYOR BAYANA GÜLEN O KİŞİYİ İSSİZ BIRAKACAKSIN ASLIDA VE GEREKEN CEZA VERILMESI GEREKIR

selcan
selcan - 1 yıl Önce

Bu ülkede yapilan haksizlardan iskuru listenin en başına koya bilirim yazık gerçekten çok yazık typ yi ya kaltiracaklar yada typ de çalışan bir daha çalışamayacak gelir durumu tespit edilecek siyasiler asla müdahale etmeyecekler torba icinde çekiliş olacak yoksa haksızlığa urayanlarin ahi hepinizi yakacak

Düşünen deli
Düşünen deli - 1 yıl Önce

Yazık bende bir tokatliyim bu İşkur her sene aynı yöntemle iş yapıyor gerçek ihtiyaç sahipleri işsiz işe ihtiyacı olmayana iş var yazık günah bu insanların vebalini nasıl vereceksiniz

İşsiz arkeolog
İşsiz arkeolog - 1 yıl Önce

Seçimlerden önce yaşanılan her zamanki durumlar.yazık günah be altı aylığına her ağza bir bal sürüp insanların umuduyla oynuyorsunuz tokattaki fabrikadan kaç aile kaç çocuk geçiniyordu kapatarak satarak yiyerek mahvettiniz tokatımzı.insanlar aç aç aç ak partiye üyeliğin yoksa zaten çıkamıyorsun o kuradan üç kere üst üste aynı isim okundu demekki pespese yazıp atmışsınız içine

Mustafa Düzgün
Mustafa Düzgün - 1 yıl Önce

Noter huzurunda çekiliş oradaki insanlara ve ailelerine en büyük saygısızlık ve terbiyesizliktir. İlçelerden insanlar oralara sürüklemenin süründürmenin ne gereği var. Alımları her il ve ilçe kendi yerlerinde, öncelik acil ihtiyaçlı kişilere verilmeli (bir dinleseler onların içinde ne hikayeler var) fakat bakıyorsun uzman eşi,öğretmen kızı, esnaf eşi vs.ihtiyacında aciliyet olmayan kişiler alınıyor.

Sellll
Sellll - 1 yıl Önce

Tokatta eve temizlik için gelen bayan yok, çocuk veya hasta bakıcısı yok. Bu işlere gelince hepsinin karnı tok.

misafir
misafir - 1 yıl Önce

Tokatlıların şikayet etmeye hakkı yok.
Kaç seçimdir iktidara büyük destek verdi. Sigara fabrikası satıldı, şeker fabrikası satıldı. Tokat büyük göç verdi. Ama iktidar yine tulum çıkardı.
Niye şikayet ediyorsunuz, siz istediniz bu günleri. buyrun keyfini çıkarın.

Levent
Levent - 1 yıl Önce

Tüm bu tiyatro nun ikinci perde si 31 martta başlayacak.12 de 12 yaptık diye övünenleri görecez


SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0