TOKAT PAZAR’DA KADIN GİRİŞİMCİLER ARTIRILACAK

Tokat Pazar’da kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak çıkış yolları aranıyor.

TOKAT PAZAR’DA KADIN GİRİŞİMCİLER ARTIRILACAK
banner160

Tokat Pazar Belediyesinde düzenlenen toplantıda kadın istihdamını artırmak amacıyla ilk toplantı yapıldı.

Pazar Kaymakamlığı, Pazar Belediyesi ile Tokat İŞGEM'in ortaklaşa düzenlenen toplantıya Pazar Kaymakamı Ömer Saygılı, Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, Tokat İŞGEM Müdürü KOSGEB Girişimcilik Uzmanı Yüksel Tokuşçu katıldılar.
Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak düzenlenen ilk toplantının bir başlangıç olduğunu belirterek, “Amacımız Pazar İlçemizin kalkınmasında, büyümesinde kadınlarımızın katkısını artırmaktır” dedi.
KOSGEB Kadın girişimciliği artırmaya yönelik olarak önemli projeler geliştiriyor. KOSGEB, ülkemizde birçok kuruluşa ve girişimci vatandaşlara desteklerini sağlayan bir kuruluş olmasıyla birlikte girişimci kişilerinde başarı kaynağı olmaktadır. 
Her konuda devlet destekli kredi olanakları ayrıca hibe ve sıfır faizli kredilerle bir kişinin iş yeri açma ya da işini büyütme talebindeki en büyük destekçisidir. KOSGEB Başkanlığı, içinde bulunduğumuz 2019 yılında da ev hanımlarına desteklerini sürdürmektedir. Bu desteklerle birlikte girişimci kadınlara, kendilerine bir iş kurabilmesi için devlet desteği sağlanmaktadır. Bu desteğin sağlanmasıyla kadın girişimcilerimiz kendi yeteneklerinin olduğu bölümlerde bir işletme açarak gelir elde edebileceklerdir. 

Bu konuda gereken desteğin sağlanabilmesi için gerekli şartları yerine getiren kadınlar hibe desteğiyle birlikte faizsiz kredilerden de yararlanabileceklerdir. Bu desteklerin başlamasıyla birlikte proje kapsamında kuaför, bijuteri, ev yemekleri yapan bir işletme ya da kadınlarla ilgili ürünlerin satıldığı bir iş yeri açılabilecek.

banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER