TOKAT'IN YAZMA MOTİFLERİ POSTA PULLARINDA

Dursun Ekrem Er Haberi - Tokat'ın yaklaşık 700 yıllık geçmişe sahip yazma motifleri, bu kez posta pullarını süledi.

banner207
Tokat Olgunlaşma Enstitüsü ve Tokat PTT Başmüdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Pullarda Yaşayan Tokat' projesi kapsamında kentin önemli değerlerinden birisi olan yazma sanatında kullanılan motifler posta pullarına nakşedildi. PTT Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan pullar, yine genel müdürlük tarafından bastırılan kartpostallarla birlikte kente ulaştırıldı. Pulların tanıtımın yapıldığı sergiyi gezen Tokat Valisi Dr Ozan Balcı, üzerinde 12 farklı Tokat Motifi bulunan pulları taşıyan kartpostalları imzalayarak 81 ilin valisine kaleme aldığı Kurban Bayramı kutlama mesajıyla birlikte gönderdi. Vali Balcı, Tokat'ın yazmalarının meşhur olduğunun altını çizerek, "Bu yazmalar Avrupa'da bile Tokat Yazmaları diye aranılırdı. Olgunlaşma enstitüsü ve ekibinin hazırladığı yazma motiflerini PTT pullarına bastılar. Bundan sonra biz de Tokat'ı tanıtmak için bu pulları ve kartpostalları kullanacağız" şeklinde konuştu. 

Pulların sergilendiği alanı gezen vatandaşlar, Tokat'ın kültürel tarihinin pullara yansıtılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyerek çalışmada emeği olan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:26
banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
türkiyede çok yerlere süper yollar yapıldı ama
türkiyede çok yerlere süper yollar yapıldı ama - 6 ay Önce

Türkiyede heryerine süper yollar yapıldı kimse inkar edemez etmiyorlarda AMA ilçelere en uzak köylere bi gidin bakın Allah aşkına köy yolu tarla yolu oradan geniş ve düzgündür hele enuzak köylerin mezraları varki yolu hiç olmayanda çok yolu biraraçdahi genişlikde değil sanki bırakın 2 araçlık Sayın vanlı ERBAA ya geldiğin zaman bir gün memleketinin erbaanın dağ köylerine bigit oralardakilerde insan oraladan başka yaşamak için çareleri güçleri yok bi gidin nasıl yollarıvar lütfen ama haber çok bu konuda yahu insan o yollara bir gıreyderle kazır ya kumdöker kışın batmaz asvalt isdeyen yok zaten

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0