TOKAT'IN TESCİLLİ 6 ÜRÜNÜ ULUSLARARASI ZİRVEDE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

TOKAT'IN TESCİLLİ 6 ÜRÜNÜ ULUSLARARASI ZİRVEDE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Tokat, Başkent Ankara'da düzenlenen  Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine 6 tescilli ürünüyle katılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 19-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Tokat toplam 7 oda ve borsa ile temsil edilecek.

Ankara'da bu yıl 2'incisi gerçekleştirilecek Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine Tokat, Erbaa Narince Bağ Yaprağı, Tokat Kebabı, Niksar Cevizi, Turhal Yoğurtmacı Zile Pekmezi ve Zile Kömesi ile katılacak. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası, Niksar Ticaret ve Sanayi Odası, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Zile Ticaret ve Sanayi Odası, Tokat Ticaret Borsa ve Zile Ticaret Borsası olmak üzere il genelinden 7 oda ve borsa kentin coğrafi işaret almış 6 ürününü uluslararası zirvede görücüye çıkaracak.

banner207
19 – 21 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok bakanın da katılacağı 2. Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine katılan oda başkanlarından Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, bu tür uluslarası organizasyonların Tokat'ı ve ürünlerini tanıtmak açısından bulunmaz fırsatlar olduğuna dikkat çekerek, "çağımız iletişim ve etkileşim çağı. Kentimiz ve ürünlerimizin tanıtım planlamasını bunun üzerine kurmalı ve özellikle bu tür uluslararası organizasyonları çok iyi değerlendirmeliyiz. Tokat doğası ve tarihi kadar tarımsal üretimi ve bu üretime dayalı tescillenmiş eşsiz ürünleri potansiyeli yüksek bir kent. Fakat aynı zamanda tam manası ile hak ettiği yere ulaşamamış da bir kent. Onun için daha fazla mesai harcayıp, bu emsalsiz zenginliklerimizi ülkemiz ile birlikte dünya pazarlarına açmanın yollarını bulmaya çalışmalı, fırsatları iyi değerlendirmeliyiz" dedi.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün de katılacağı zirvenin Tokat Organizasyonunu Tokat Ticaret Borsası Üstlendi. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun, Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Akbak, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice, Tokat Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Bora ve Zile Ticaret Borsası Başkanı Muammer Teke'nin de zirveye bizzat katılacaklar.

banner244
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0