TOKAT'IN PAZAR İLÇESİNDEN GÜZEL HABER

TOKAT'IN PAZAR İLÇESİNDEN GÜZEL HABER

Tokat'ın Pazar ilçesinde gözleri oyulduğu iddia edilen golden cinsi köpek sağlığına kavuştu. 

banner207
Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan golden retriever ırkı köpeğin gözlerinin oyulduğu iddiası hayvan severlerin tepkilerine neden olurken, İstanbul’a SOHAYKO Derneği'ne gönderilen köpeğin gözlerinde hastalık olduğu tespit edilmişti. Yaklaşık 3 haftalık tedavisinin ardından köpek sağlığına kavuştu. Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Genel Başkanı Yasin Yılmaz, kötü durumda bulunan ve verilen yanlış bilgi neticesinde infiale yol açan köpeğin sağlığına kavuştuğunu kaydetti. Kanser hastalığına yakalanan köpeğe kemoterapi tedavisi uygulandığını ifade eden Yılmaz, “Zorlu bir süreçti, dostumuz 'tvt' denilen bir kanser türüne yakalanmıştı. Kemoterapi gördü ve hızlıca sağlığına kavuştu. Ülkemizde ne yazık ki tvt nedeniyle bazen köpeklerin tecavüze uğradığı bile iddia ediliyor” dedi. 

'Kahve' ismi verdikleri köpeğe yuva aradıklarını belirten Yılmaz, “Köpeğin tedavisi tamamlandı. Gözlerindeki kitlelerin hemen hemen hepsi gitti. Çok küçük bir bölümü kaldı. Ufak ufak yumrular var. Bundan sonra ona bir yuva arıyoruz. Öncelikle bu dostumuzu Pazar'da bulan, tedavi olması için çabalayan, sosyal medyadan yardım isteyen Leyla Çetin hanımefendi ile bu dostumuzu bize bildiren Filiz Kaymaz'a köpeğin koruma altına alınması talimatını veren Pazar Kaymakam vekilimize ve pazar ilçe jandarmaya teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 

banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayvanlara şiddete karşıyız ama
hayvanlara şiddete karşıyız ama - 9 ay Önce

Hayvanlara şiddete karşıyız ama hayvanların özellikle köpeklerin her türünede şehirlerin içinde yaşamasınada karşıyız çünki hasdalık saçıyorlar ve insanları ısırıyor hatta öldürüyorlar hattada çocuklar sabahları okula gidemez hale geldi.bu sokak köpekleri sorunu bütün belediyelerin bütün halkın en önemli sorunu haline geldi ama yetkililer bir türlü duymuyor çaresine de bakmıyorlar bütün iller ilçeler kasabalar muzdarip bu konuda biönlem alındığıda yok erbaada barınaklar var çok güzel ama belediye toplayıp götürmüyor ne hikmetse çarşılardabile köpek sürüleri erbaalı gençlerin elinde pitbullarla çarşılarda adeta hava atıyorlar birilerinin ölmesinimi bekliyorlar harekete geçmek için acaba

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0