TOKAT BİRLİK BAŞKANLARINDAN DOKAP’A ZİYARET

TOKAT BİRLİK BAŞKANLARINDAN DOKAP’A ZİYARET

Musa Özdemir Haberi - Tokat’ta faaliyet gösteren birlik başkanları Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Yusuf Mengi’yi ziyaret ederek, Tokat’a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, Tokat Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Muzaffer Keser ve Tokat Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Turan Saldırıcıer, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Yusuf Mengi makamında ziyaret ettiler.

banner207
5 MİLYON LİRALIK YATIRIM PROGRAMI
Tokat’ın kalkınmasına yönelik önemli projelere destek veren Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP), önümüzdeki dönemde de önemli projelere katkı vermeye devam edecek. Tokat’ta faaliyet gösteren Birliklerin yaklaşık 5 milyon lira değerindeki projeleri DOKAP’a sundukları öğrenildi. Birlik Başkanları yaptıkları açıklamada, “Devam eden projelerimizle ilgili olarak Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığını ziyaret ettik. Ziyarette Tokat il ıslah birliklerimiz tarafından DOKAP’ın verdiği destekten dolayı teşekkürlerimizi ilettik. 2020 yılında da ilimize yatırımların devam edeceği haberini aldık. Tokat’ın kalkınmasına yönelik olarak yapılan bu projelerle üreticilerimizin önemli kazanlar elde edeceklerdir” ifadelerini kullandılar.

ARICILARIN YÜZÜ GÜLDÜ
Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir de yaptığı açıklamada, “DOKAP ziyaretimizde 2020 yılı projemiz olan mum sıkma ve mum dökme projemizin DOKAP programlarına dahil edildiği müjdesini aldık. 650 bin lira bütçesi olan bu proje gerçekleştiği takdirde üreticilerimiz kendi mumlarını sıktırarak döküm yaptıracaklardır. Bu proje tamamlandığı Tokat arıcılarının yüzü gülecek, giderleri azalacak, üretimleri de artacaktır. Projelerimizi destekleyen DOKAP yönetimine teşekkürü bir borç biliriz” diye konuştu.

DOKAP HAKKINDA
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının merkezi Giresun’da bulunuyor. 2012 yılında faaliyete geçen DOKAP, Bakanlar Kurulunca 06/06/2016 tarihinde alınan karar ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının görev süresi 31/12/2019 tarihine kadar uzatıldı.
Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9140 sayılı kararnameye göre Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinden oluşan DOKAP BKİ görev alanına bundan sonra Tokat ili de ilave edilerek il sayısı dokuz oldu.
Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP BKİ); Doğu Karadeniz Projesi’nin uygulamalarını yerinde koordine etmek ve bu kalkınma projelerinin uygulandığı illerdeki yatırımların gerektirdiği araştırma, planlama, programlama, projelendirme, izleme, değerlendirme ve koordinasyon hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlayarak bölgenin kalkınmasını hızlandırmak amacıyla, mülga Kalkınma Bakanlığına bağlı tüzel kişiliğe sahip merkezi bir kamu teşkilatı olarak kurulmuş olup ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlandı.

banner247
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0