Tokat'a Artık Uçak da Kalkamıyor

Tokat havalanına uçuşlar ve havaalanından uçuşlar belirsiz bir süreye kadar durdu.

Tokat'a Artık Uçak da Kalkamıyor

En son, "çevreyolunu heyelan gerekçesi ile trafiğe kapandı" şeklindeki haberle gündeme gelen Tokat'a, bir kötü haberde havayolu şirketi Borajet'ten geldi. Tokat'a uçuş yapan tek havayolu şirketi olan Borajet, tüm uçuşlarını durduğunu açıkladı.

banner207
Bugün Borajet'ten yapılan açıklama Tokat Havalimanı trafiğini yerle bir etti. Borajet'in şirket yapılanması ve bazı sıkıntıları gerekçe göstererek tüm uçuşlarını durduğunu açıklaması, Tokat Havaalanına uçan tek havayolu şirketi olmasından dolayı, tüm uçuşların bir anda kesilmesine neden oldu.

Tokat Havalimanına uygun ebatlardaki uçakların sadece Borajet'te olduğu, bu firmanın da uçuşlarını durdurması ile Tokat'a uçuşların ciddi bir sıkıntıya girdiği iddialar arasında.

Borajet'ten Konuyla İlgili Şu Açıklama Geldi:
"Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı'na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6'sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir" 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyyar Kamil
Seyyar Kamil - 2 yıl Önce

Olsun Başkanımız bize güzel güzel parklar yapıyo.Uçakta neymiş..!?!?Çevreyolu neymiiişş..?!?

Bir Zamanlar Tokattaydım.
Bir Zamanlar Tokattaydım. - 2 yıl Önce

Size çok iyi oldu.Tokat olarak fazlasıyla hallettiniz. Nerde yanlış yaptım diye iyi düşünün ,size yaklaşık 2 yıl düşünmek için zaman var.

Aynur
Aynur - 2 yıl Önce

Tokati sehir yerine koymuyolar cocukla 12 saat nasil gitcem bn ailemizide mi gormeyelim yaziklar olsun

Bedrettin Bingöl
Bedrettin Bingöl - 2 yıl Önce

Olması gereken buydu bekliyorduk ...Neden derseniz her seçim sonrasında Tokat'a verilecek iyi niyet teşekkürler hep bu yönde oluyor Tokat'ta hiçbir şey üstüne koymuyor bizim seçtikleriniz..Aslında içimizdeki RTE sevgisi olmasın seçilmeyi bırakın selamı hak etmiyorlar saygılar

Koray
Koray - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun be kendi memleketim ama durmadan geriye gidiyoruz zerre kadar bu ilerleme yok yok niksar dersen aynı gittikçe küçülüyor bu içimi açitiyor sürekli bi siyasi oyunun kandirmacanin kurbanı tokatim bu muydu karşılığı yazıklar olsun diğer illerden neyimiz eksikti be neyimiz

Beceriksiz Siyasiler
Beceriksiz Siyasiler - 2 yıl Önce

Tembel vekiller olursa böyle olur. Yeni Havalimanı'ndan haber yok. Projesi bile çıkmadı. Eyy Vekiller, çalışın ula ayıptır. Nereye uçacak bu insanlar. Sivas'a mı uçak?

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Cok güzel millet vekillerimize tokatin icin cok iyi calismalar yaptiklari icin plaket verilmesi lazim sigara fabrikan kapanmis.seker fabrikan calismaz dogru durust heryerde göç asiri şekilde vekillerimiz gurur duyorlardir heralde

ahanda bir bu eksikti şimdi olmadı işte
ahanda bir bu eksikti şimdi olmadı işte - 2 yıl Önce

abiim şimdi bu haber beni yıktı bir tokat sevdalısı olarak.tokatı ayakta tutan tokatın ana direklerinden biri tokat spor düşmekten zor kurtuldu öbür direk havaalanının olması çalışması idi üçüncüsüde gop üniversitedir ana direkler 3 tane biri durdu tokat oldu topal körsağır oldu benzetecek olursak.ağabeyim el sandalıyla denize dalarsan böyle denizin ortasında kalırsın işte borajete güvenirsen böylede ortada kalırsın yahu kardeşim tokatlılar veya stk lardan bir bir şekilde bir araya gelip 70 veya 80 kişilik 2 adet uçak alsalar istanbula karşılıklı gider gelir tokata yeterde artar bile ne gereği var şu jet bu jet al 2 uçak olsun tokat jet havayolları olsun kimseyede muhtaç kalınmasın

uçak
uçak @ahanda bir bu eksikti şimdi olmadı işte - 2 yıl Önce

Otobüs firması bile kurmak için en az 3 otobüs şartı varken, sen tam uçuşa geçmişsin arkadaş, dolmuşçuluk bile yapamazsın 2 uçak alıp nerey gidiyorsun ))):


SIRADAKİ HABER
google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0