Tokat'a 20 Milyon Dolarlık Suudi Yatırımı

Tokat'a 20 Milyon Dolarlık Suudi Yatırımı

Suudi Arabistan'da başta enerji sektörü olmak üzere bir çok dalda yatırımları olan Solaris Advanced Energy - Enerji Yatırımları Ltd Şti.'ne tahsisi yapılan Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 2'inci kısımdaki 3 parselin devri, düzenlenen törenle yapıldı.

Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2'inci kısımda bulunan 15 bin metrekarelik 3 parselde hizmet verecek işletmenin en az 5 bin karelik bölümünün kapalı alan olarak çalıştırılacağını söyleyen OSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik; "Solaris Advanced Energy - Enerji Yatırımları Ltd. Şti.'nin bir çok dalda yatırım sahibi olan bir firma. İnşallah diğer dallarda da kentimize yatırım yapmalarını sağlama çabamız devam edecek. firma kendilerine tahsis ettiğimiz yerde foto-voltaik güneş panelleri ile aydınlatma sistemleri üretecek. Bu yatırım ile birlikte OSB'mize sağlanacak bir başka fayda daha var. O da 55 bin metrekarelik alanda OSB'nin enerji ihtiyacını karşılayacak 5 megawatt'lık güneş paneli santrali kurulması. Bu yatırımla birlikte OSB'nin enerji açığını da karşılamayı hedefliyoruz. Yatırımın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

banner247
YORUM EKLE
YORUMLAR
tokatın ana geçimi
tokatın ana geçimi - 2 yıl Önce

tokatın ana geçimi tarım biraz hayvancılık il olması üniversite ve askeriye birazda tokat spor başkada geliri yok ehhhhh kendisine yeter sanayii okadar tokat ne ileri gider ne geri kalır terazinin iki kefeside eşit şimdilik ama 5 yıldada bir şey değişmez merkezde 5 yıl sonrası için birşey söylemek erken ama erbaa parlayan yıldız teke hızlı büyüyen gelişen erbaa dır erbaa tokatı ilini geçmek üzere bu saklanamaz bir gerçek tokat ulaşımda geri kaldı karayolu uğrak yol üzeride değil tren yok havaalanı bir var bir yok tokat negeri ne ileri bir ilimiz sadece erbaa gelişiyor.samki erbaa ilmiş gibi ülkenin her yerinde erbaa konuşuluyor yıldızı parlayan şehir olarak bazen diyorum kendi kendime erbaamı tokata bağlı tokatmı erbaaya bağlı diye şaşırıyorum erbaa aldı başını gidiyor valla

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

mühimmat fabrikası gibi olmaz inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0