"TEHLİKE BİZİM SOYADIMIZ DAYI" SÖZÜNE POLİSTEN GEÇİT YOK

Muhabirin üst geçidi kullanmayan genç bir yayaya, "tehlikeli değil mi sizin için?" sorusuna genç, "tehlike soyadımız dayı" diyerek cevap vermişti.

Nurhan İçmez Haberi - 2 gün önce Tokattan.com'da da yer alan üst geçit haberinden sonra emnniyet birimleri harekete geçti. Trafik ekipleri, haberlere konu olan üst geçidi kullanmayarak tehlikeye neden olan yayaları uyardı. 

banner207
Türkiye genelinde uygulamaya sokulan 'öncelik yayanın' projesiyle birlikte sürücüler yaya geçitlerinde geçiş hakkını yayalara verirken, Tokat'ta ana cadde üzerinde bulunan bir üst geçit haberlere konu olmuştu. Kent merkezindeki üst geçitleri kullanmayan yayaların ise trafik kurallarını ihlal ederek tehlikeye davetiye çıkarmaları kameralara yansımıştı. Tokattan.com haber sitemizde de haber olan Tokat Gaziosmanpaşa Bulvarında bulunan yaya üst geçitte, yayalar geçidi kullanmak yerine altından geçmeyi tercih ediyorlardı. Durumu haber yapan muhabirin üst geçidi kullanmayan genç bir yayaya, "tehlikeli değil mi sizin için?" sorusuna genç, "tehlike soyadımız dayı" diyerek cevap vermişti.

Haberlerin ardından trafik ekipleri o üst geçidin çevresinde uygulama yaptı. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yaya üst geçidi altına uygulama yaptı. Vatandaşlara broşür dağıtan trafik ekipleri üst geçitleri kullanmak istemeyen vatandaşları yaya geçitlerine yönlendirdi. Yaya üst geçidini kullanmayan vatandaşların birçoğu kestirme olduğu, merdiven çıkmak istemedikleri için trafikte araçların arasında geçmeyi tercih ettiğini kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0