Tarlada Pasta

Tokat’ta tarlada çapa yapan kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla pastalı sürpriz kutlama yapıldı. 

Tokat’ta Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerden ilkinde tarlada çalışan kadınlara sürpriz yapıldı. Tokat'a bağlı Büyükyıldız köyünde tarlada çalışan kadınlar için İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 3 katlı pasta tarlaya taşındı. Tarlada çalışırken pastalı kutlama ile karşılaşan kadınlar farklı bir sevinç yaşadı. Birlikte yaş pasta kesen kadınlardan bazıları ilk defa Kadınlar Günlerinin kutlandığı için mutlu olduklarını söyledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Recep Gökçe, Kadınlar Günü'nde de kadınların elinde çapa ile alın teri döktüğünü ifade ederek, "Bizler de bu bölgede çalıyoruz. Sizleri ziyaret ederek gününüzü kutlamak istedik" dedi. 

Tarlada çapa yapan kadınlardan 66 yaşındaki Fatma Tuna, Kadınlar Günü'nün ilk kez kutlandığını belirterek, "Düğünümde yaş pasta kesilmemişti, ilk kez yaş pasta kestim. Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederim" diye konuştu. 

banner207

Tokat'ta 4'üncü Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi açıldı 
Öte yandan Tokat'ta 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Tokat Belediyesi tarafından TOKİ’de 4. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinin açılışı törenle yapıldı. Kadınların oldukça yoğun ilgi gösterdiği programda konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin adeta bir okula dönüştüğünü ifade ederek, "Bu merkezlerimizde kreşinden tutun da spor alanına kadar, kurs salonlarından tutun da el becerilerini geliştirecek alanlara kadar birçok imkan sunuluyor. Bu anlamda Hanımeli ve Kültür Sanat Merkezlerimiz birer okul oldu" dedi. 
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinin açılışı yapıldı. 

Kadın muhtar adayı: "Ben silah için değil hizmet için varım” 
Tokat'ta 8 Mart Kadınlar Günü'nde dikkat çeken bir başka ayrıntı ise Zeynep Şahin isimli kadın muhtar adayı oldu. Güneşli Mahallesi muhtar adayı olan Zeynep Şahin, mahallesinde kadınları ziyaret ederek çam fidanı hediye etti. Şahin, 5 kadının muhtar adayı olduğu Tokat’ta ilk kadın muhtar olmayı arzu ettiğini belirterek, "Erkekler kadın muhtara karşı gibi duruyorlar. Eğitim esasen anne ile başlar. Ailede en iyi eğitimci anneler bayanlardır. Ben o amaçla aday oldum. Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla komşularıma çam fidanı dağıttım. Fikirlerimi söyleyerek kendimi tanıttım" dedi. 
Erkeklerin bir çoğunun silah ruhsatı alabilmek için muhtar adayı olduğunu ileri süren Şahin, "Ben silah için değil hizmet için varım" diye konuştu. Şahin, Tokat’ın ilk kadın muhtarı olması durumda kurban keseceğini sözlerine ekledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
zekeriya özçavuş
zekeriya özçavuş - 10 ay Önce

eyüp abi oyları kaptı yine

Kadınlar günü yok yaaaaaa
Kadınlar günü yok yaaaaaa - 10 ay Önce

Kadınlar günü yok yaaaaaa kadını döv kadına şiddet kadını ikinci sınıf muamelesi gör sonrada kadınlargünü çok komik gelmiyormu sizlerede.kadına bakışımız değişmeli beyinlerde kadına bakış özürlüyüz çoğumuz çok erkek hem döverim hem severim cinsinden oldukdan sonra erkeklerin çoğunun karnesi zayıf.kısadan bi SORALIM 30 senedir evli olupda ben eşime bir pıtık vurmadım diyen erkek varsa elini ayağını öperim.çıkar ülke genelinde yüzde 2 orana bakın bu oranı şöylede yapabiliriz biraz yumuşatalım senede bir kere fiziki şiddet uyguladınız varmı diye sorsak sanırım 30 yıllık evli çiftlere yüzde yirmiler olur.hergün dayak yiyen kadınları sorsak yüzde 5 i çıkar eşiniz sizi evinden kovma tehditini sorsak yüzde 40 çıkar yani saymakla saymakla bitmez haini kadın hakları kadınlar dövülmek içinmi ezilmek içinmi yaratılmaşlar sorusu geliyor aklıma bence erkekler biraz kendini sorgulamalı kadına şiddete bakışını

SIRADAKİ HABER

banner264

banner263

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0