SULUSARAY'DA ÖZEL BİR FİRMA KAPLICA YATIRIMI

SULUSARAY'DA ÖZEL BİR FİRMA KAPLICA YATIRIMI

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 2 bin yıllık termal suyunu özel bir firma tarafından yatırıma dönüştürüldü.  Firmanın kaplıca yatırımının toplam 11 milyon dolar olduğu belirtildi.

Sulusaray ilçesinde bulunan ve Anadolu'nun en eski ve en değerli termal suyu olduğu belirtilen termal suya özel teşebbüs tarafından yaptırım yapıldı. Yaklaşık maliyeti 11 milyon doları ulacağı ve bulan bölgenin en büyük termal tesisi olacağı belirtilen proje ile romatizma, nevralji ve cilt hastalıklarının yanı sıra kas ve eklem rahatsızlıklarında da kendini ispatlamış 2 bin yıllık kaynak, sağlık turizmine kazandırılacak. Sulusaray kaplıcaları için düzenlenen temel atma töreninde yatırımcı firma adına konuşan Mustafa Altun, doğup büyüdükleri topraklara vefa duygusu ile yatırım yaptıklarını kaydetti. 

Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk ise 1962 yılında kurulan ve atıl durumda kalan kaplıcanın yakınına daha güzel ve modern bir termal tesis yapılacak olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, tarihi ile önemli bir yere sahip olan ilçeye yapılacak olan tesisin bölgenin kalkınmasında önemli görev üstleneceğini dile getirdi. 
Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ise yıllarca bölgede beklenen ve özlenen yatırımın temelinin atılmasının ilçe için tarihi bir gün olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun katıldığı törende termal tesisin temeli dualarla atıldı. 

2020 yılında hizmete sunulacak 
Dört etap olarak hayata geçirileceği söylenen tesislerin birinci etabında toplam 6 bin 400 metrekarelik bir alanda yüzme havuzları, saunalar, aile havuzları, doktor balık havuzları, çocuk havuzları, tuz odaları, aquapark, çocuk oyun alanları, kafeterya, market, vitamin bar vb. birçok özelliğe sahip sosyal bina, 2020 Haziran ayında halkın hizmetine sunulacağı belirtildi. 2, 3 ve 4. etaplarda ise devre mülkler, toplantı salonları ve 4. yıldızlı otel olmak üzere birçok proje 2024 yılına kadar hayata geçirilmesi planlanıyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
böyle yatırımlar tokata geç kaldı
böyle yatırımlar tokata geç kaldı - 1 yıl Önce

böyle yatırımlar tokat için çok geç kaldı hammaddesi sıcak su olan termal oteller kaplıcalar tokat için bir kazanım ama yıllarca sıcak sular akmış toprağa dereler tokatlılarda bakmış neyseki geçde olsa yapılıyor sonunda o bile sevindiriyor bizi tokalılar olarak

Hüseyin özkan
Hüseyin özkan - 1 yıl Önce

Tokat ve çevresinde yapılacak tüm yatırımlarda insan faktörü ön planda olmalıdır bu şehrin gelişmesi için insanların daha çok işe ihtiyaç var .

SIRADAKİ HABER

banner264

google.com, pub-6500093308715717, DIRECT, f08c47fec0942fa0