SÖZDE TOKAT İMAMININ EŞİNE DE 9 YIL HAPİS

SÖZDE TOKAT İMAMININ EŞİNE DE 9 YIL HAPİS
banner160

Silahlı terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve 13 9 ay ceza alan FETÖ'nün sözde Tokat İl İmamı Abdulkadir Baş'ın ardından eşine de aynı suçtan 9 yıl hapis cezası verildi

Tokat'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan örgütün sözde "Tokat il imamı"nın eşi Bedia Baş duruşmada hakkındaki suçlamaları reddederek beratını istedi.

Tokat 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu yargılanan Bedia Baş ile avukatı da katıldı.Eldeki delil ve bilgileri deeğrlendiren mahkeme heyeti, Baş'ı 9 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Aynı mahkemede yargılanan örgütün sözde "il imamı" Adulkadir Baş'a 15 Mart'ta 13 yıl 9 ay hapis cezası verilmişti.

FETÖ'nün Tokat'taki sözde imamı 15 temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ilden kaçmıştı. Ankara'da saklandığı öğrenilen Abdulkadir Baş ve Eşi Bedia Baş'ın yakalanması için operasyon yapılmış, belirlenen drese düzenlenen operasyonda zanlı Abdulkadir baş üzerindeki sahte kimlikle yakalanmıştı. Polisleri görünce "Ben Abdulkadir Baş değilim" dediği, yakalanmamak için sürekli yer değiştirdiği öğrenilen şüpheli, Ankara'daki işlemlerinin ardından Tokat'a getirilerek tutuklanmış ve yargı süreci başlamıştı.

banner155
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER